Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNa lídra přeboru nestačili.

Starší dorostenci Domažlic Rokycanům podlehli, mladší brali bod. 

Domažlice - V dohráva­ném 16. kole krajského pře­boru dorostu přivítali doros­tenci Jiskry Domažlice, kteří jsou v tabulce druzí, na do­mácím hřišti lídra soutěže z Rokycan. Jako první vyběhli na trávník starší dorostenci, kteří pó slibném úvodu své­mu soupeři nakonec podleh­li.
Domažlice-Rokycany  1:2 (1:0)
Před zahájením zápasu byla uctěna minutou ticha památka dlouholetého funk­cionáře jiskry a vedoucího družstva staršího dorostu Ja­roslava Váchala.
Do utkání vstoupili lépe domácí. V 6. minutě vypálil zpoza vápna Frček, jeho stře­la se od břevna odrazila ke Kubicovi, ktery' otevřel skóre - 1:0. O minutu později za­hrozili hosté, ale nebezpeč­nou hlavičku jednoho z rokycanských útočníků Bra­tanič kryl. Oba týmy hrály ak­tivně, ale moc vyložených šancí si nevytvářely. Až po 20 minutách hry byli hosté blíz­ko vyrovnání, ale ve skrumá­ži před brankou nikdo nedo­kázal usměrnit míč do sítě. Ve 30. minutě zahrával do­mácí kapitán Paluch několik rohových kopů a po jednom z nich se ke střele dostal Forst ale jeho pokus gólman Wohlmuth vyrazil. Na druhé straně nebezpečný střílený rohový kop Drahoňovského obránci včas odkopli. Ve 35. minutě po přihrávce Vísnera Paluch obešel i gólmana, ale centr před prázdnou branku adresáta nenašel. V gólové příležitosti byl také Mastný, ale po centru Palucha vysoko přestřelil odkrytou branku. Do konce první půle zahrozi­li ještě i Rokycany, ale střela Jedličky skončila těsně vedle.
Druhý poločas začaly Rokycany náporem a již ve 47. minutě srovnaly záslu­hou Zajíčka, který se nejlépe orientoval v závaru před bránou - 1:1. V 64. minutě mohli domácí jít opět do ve­dení, ale Hartlova střela skončila na tyči a dorážka Frčka vysoko nad. Za pět mi­nut se z gólu radovali Roky­canští, když hlavičku Šťastné­ho vyrazil Bratanič před sebe a s dorážkou si pak poradil Drahoňovský - 1:2. Poté se domácí snažili o vyrovnání, hosté je nepustili do vážnější šance a díky vítězství si Rokycany na čele tabulky vy­tvořily zřejmě již rozhodující náskok. „Myslím, že diváci viděli pěkný fotbal. Štěstí se bohužel pro nás nakonec přiklonilo k hostům. Po zra­nění Freie jsme museli přeskupit sestavu a tím došlo i k oslabení útoku. To zřejmě rozhodlo," řekl po utkání trenér Vladimír Brichcín.
Domažlice - starší dorost: Bratanič - Mastný, Neumann, Forst, Frei (54. Votruba) - Zlá­mal, Paluch, Hartl, Vísner - Kubi­ca a Frček. Trenér: Vladimír Bri­chcín.
Po utkání starších násle­doval zápas mladších doros­tenců. Ani oni nedokázali po­ločasové vedení udržet a se svým soupeřem nakonec remizovali.
 
Domažlice-Rokycany  3:3 (2:1)
Již v páté minutě si vytvo­řili slibnou příležitost hosté zásluhou Dongrese, který ale minul branku Freuse. O dvě minuty později se tento hráč již gólově prosadil po při­hrávce Šíši - 0:1.
Domácí na vedoucí bran­ku odpověděli ve 13. minutě, kdy ze 30 metrů vypálil Ou­řada a jeho rána se od pravé tyče odrazila do branky Rokycan-1:1.

Poté se ve dvou slibných příležitostech ocitl hostující Síša, ale neskóroval. Naopak ve 38. minutě utekl rokycan­ským zadákům Závodný, obešel i gólmana a poslal domácí do vedení-2:1. Hned v úvodní minutě druhé půle domácí obrana vyrobila hrubou chybu, kte­rou Šíša dokázal potrestat - 2:2. Ve 48. minutě hosté šli do vedení po rychlém brejku, ze kterého dal na 2:3 roky­canský kapitán Vrba. Hosté si vytvořili několik šancí, hlavně zásluhou agilního Ší­ši. Poté se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. V 75. mi:­nutě se po trestném kopu, který zahrával kapitán Ferra, dostal míč k Janu Minaříkovi, který stanovil na konečných 3:3.
Domažlice - mladší dorost: Freus - Vavřík, Pavel Minařík (48. Pačesný), Skala, Havlíček (53. Wolf) - Ferra, Jan Minařík, Pavlí­ček, Škrabal (63. Hošek) -Ouřada a Závodný.
Trenéři: Wolf a Pavlíček.                                                                        
Z.Mifek, J.Pojar.