10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Rokycany opět padly.

ROKYCANY - Ani ve druhém vystoupení na kvalitně obsazeném turnaji v Doubravce se fotbalistům FC Rokycany nedařilo.  Opět na ně vyrukovali divizionáři a po prohře s pořádajícím Sencem nestačili naši zástupci na Chody.

Bez pěti hráčů
FC Rokycany–Jiskra Domažlice 1:2  (0:1) – na umělém trávníku nastupoval účastník krajského přeboru bez pěti hráčů (Schveinert, Čihák, Jícha, Procházka, Křišťan). Hned ve třetí minutě zahrozil zkušený Šámal a jeho trestný kop odvrátil Tobrman na roh.  Na opačné straně unikl Hereit a jeho centr poslal Brož do gólmana.

Jiskra hrála po větru a vytvořila si traveljší převahu. Vild si poradil s trestńáky Šámala a Bublíka, ovšem ve 26. minutě musel po dvojnásobné zaváhání obránců kapitulovat po Bahledově hlavičce.  Rokycany reagoval dělovkou Kozlera nad břevno, příležitostí Mračka a ve 35. minutě Tobrmanův průnik zastavil ochránce svatyně. Vzápětí gólman lapil Kozlerův centr a Brožův pokus se mezi tyče nevešel.

Mraček srovnal
Po změně stran se na trávě objevili  dva mladíci FC a s nimi Křen, potenciální posila z Rapidu Plzeň. Povětrnostní podmínky hrály nyní do not rokycanským fotbalistům  a aktivní byl zejména Mraček. Trestný kop poslal nad břevno, chvíli na to obešel tři  protihráče a Křenovu střelu zblokoval obránce na roh.

Jiskra reagovala ojedinělým brejkem, při němž se vyznamenal Jedlička mladší. Důležitý moment přišel  po hodině hry. Mračkovu dělovku vyrazil brankář a hned na to Brož vyzval Mračka k repete. Zkušený středpolař FC pálil z dvaceti metrů přesně k tyči a bylo to 1:1.

O tři minuty později mohl být ostrůvek rokycanských fanoušků ještě veselejší. Scheinherr uvolnil Křena,  který běžel sám na gólmana, jenže mířil mimo.

Borci FC působili v těchto chvílích lepším dojmem. Chodové se bránili při střelách Scheinherra, Křena a mohli být rádi, že sudí Kračmer neposoudil zákrok na Šťastného v 74. minutě jako penaltový. Nevyužité šance nakonec Rokycany mrzely.

Sedm minut před koncem Vild stihl první ránu vyrazit, leč na dorážku byl krátký. Do posledního hvizdu hlavního arbitra moc času nezbývalo, ale přesto Kozler, Hereit i Tobrman stihli ohrozit branku Domažlic. Bohužel bez efektu...

Sestava Rokycan: Vild, Světlík, Tobrman, Rýdl, Mir. Jedlička, Mraček, Brož, Kozler, Červený, Scheinherr, Hereit (střídali Marek Jedlička, Křen a Šťastný).

Příští zápas: v pátek 1. února kopou Rokycany znovu. Na Doubravce je čeká duel s SK ZČE Plzeň. Výkop je v osmnáct hodin.