23 24 25 26 27 28 29
30 31

Holýšov roli favorita splnil.

V prvním soutěžním utkání v novém roce Stafin přestřílel Postřekov
O týden dřív, po dohodě týmů Postřekova a Holýšova se odehrál první soutěžní zápas nového roku. V Poháru PKFS domácí Sokol hostil Holýšov.
Postřekov - Holýšov 1:5 (0:1)
V úvodu zápasu bojovali soupeři hlavně se silným větrem a těžkým terénem náhradního hřiště. Jako první ohrozili soupeřovu branku hosté, ale Tlustého střela se od tyče odrazila ven z branky. Poté se delší dobu bojovalo o střed hřiště.V 19. minutě pálil vedle Jančovy branky Malzer. Vzápětí na druhé straně vybojoval míč v postřekovském vápně Tlustý, balon se dostal k Majlátovi, který zcela sám před brankou poslal pohodlně míč za Noskova záda - 0:1.Po půlhodině hry šli Holýšovští do oslabení, kdy byl za faul na postupujícího Čáru vyloučen Kaas. Následný trestný kop z hranice šestnáctky nevyužili.První čtvrtodina druhé půle patřila spíše domácím, postupem času ale hosté i v deseti získávali převahu, kterou využili v 61.minutě, kdy obrana Holýšova odvrátila přímý kop Malzera a Jeniš po nedorozumění Janečka s Noskem zvýšil vedení - 0:2.Tři minuty nato předvedli pohledné akce Jeniš s Lukášem, zatímco střelu po centru poslal Jeniš vysoko nad, o několik vteřin později si role vyměnili a Lukáš se již nemýlil a přidal třetí branku - 0:3. Čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 68. minutě po Šimkově přihrávce naservíroval  Jeniš před branku přihrávku, kterou v gól proměníl střídající Dostálík. Poté o sobě dali vědět domácí, míč po spolupráci Berouška s Bučkem v síti neskončil.V 81.minutě Procházka prošel po pravé straně, přihrál Majlátovi, po jehož tečované střele Nosek kapituloval popáté - 0:5. Poslední slovo měl deset minut domácí Polák, který snížil na konečných 1:5.
Postřekov: Nosek - Tauer, Janeček, Vyskot, Královec - Beroušek, Cibulka, Jasan, Malzer (68. Polák) - Čára a Buček.
Holýšov: Janča (46. Marcel) - Nový, Hamerník, Levička, Kaas - Majlát, Procházka, Hrdina (53. Dostálík), Šimka - Tlustý (46. Lukáš) a Jeniš.
Hirschl: Druhá půle byla jednoznačná
Očekávaný postup a naplnění role favorita přinesla výhra Holýšova v pohárovém zápase v Postřekově. „Do zápasu jsme šli z tvrdého tréninku, byl to náš první zápas. Kluci prakticky dva měsíce neviděli balon ani na hřišti netrénujeme,“ ohlédl se za zápasem trenér Stafinu Štěpán Hirschl s tím, že bylo vidět, že zbývá ještě udělat hodně práce hry s míčem.

„Přestáli jsme i vyloučení Kaase a druhý poločas byl, dá se říct jednoznačný,“ dodal Hirschl,který chce postoupit i ze druhého kola, aby mužstvo mělo dalšího kvalitního soupeře.                              (mif)