11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

FC Rokycany – J. Domažlice 1:2 (0:1).

Ve třetím kole zimního turnaje Josefa Ibermajera na umělé trávě Senco Doubravka nastoupili hráči Jiskry Domažlice proti účastníku krajského přeboru, celku FC Rokycany. Domažličtí se museli obejít bez čtyř hráčů základního kádru – nemocného Tesaře, zraněných Mifka a Černého a také Šota, který se omluvil.

V prvním poločasu byli domažličtí aktivnější a jejich vedení 1:0 mohlo být vyšší, kdyby hráči zbytečně nekombinovali, namísto střeleckého zakončení z výhodných pozic.

Po několika náznacích útoku ze strany Jiskry se v 5. minutě dostal k akci rokycanský Mraček, zatáhl míč po levé straně, našel Scheinherra, ale jeho střelu z 15 metrů Mleziva zneškodnil a o chvilku později si domažlický gólman poradil i se střelou Světlíka z otočky, z hranice šestnáctky. Ve 13. minutě se ke střele na druhé straně dostal Manowetz, ale jeho pokus ze 20 metrů, směřující pod břevno, brankář Vild zachytil. O čtyři minuty později zamířil vysoko nad Mlezivovu branku rokycanský Kozler a přesto, že byli hráči Jiskry v poli aktivnější, váhali se zakončením a zbytečné kombinace soupeř úspěšně likvidoval. Teprve v 18. minutě po Bublíkově centru zleva se ke střele odhodlal Bahleda, ale Vild míč směřující k levé tyči kryl. Tato dvojice si spolupráci zopakovala ve 23. minutě, kdy Bublíkův centr, tentokrát zprava, usměrnil Bahleda hlavou z 8 metrů za Vildova záda – 0:1. O tři minuty později nestačil zleva zakončit hostující Šmirkl, který nedosáhl na míč a Vild jej zachytil. Jiskra se dostala do obrátek, hrál se rychlý důrazný fotbal a domažličtí podnikali jeden útok za druhým, ale dobře pracující obrana soupeře je do šancí nepouštěla, naopak i rokycanští několika rohovými kopy ohrožovali Mlezivovu svatyni. Po půlhodině hry napřáhl z 22 metrů Bublík, ale rokycanští zadáci tečovali míč na roh. Ve 34. minutě Mleziva zachytil Mračkův centr zleva a stejně si poradil o minutu později s centrem Hereita, tentokrát zprava. Ve 37. minutě dostal do běhu míč Šámal, ocitl se vyložené šanci, ale namísto pohotové střely si chtěl míč zpracovat a provedl to tak nešťastně, že o něj přišel. V závěru poločasu rokycanští hru opticky vyrovnali, ale kromě nepřesných střel si žádnou šanci nevypracovali. Ve 41. minutě se míč odrazil od rokycanského hráče do směru Bahledova pohybu, ale toho ve vyložené šanci zastavil hvizd rozhodčího pro avizovaný ofsajd. O dvě minuty později zamířil na druhé straně Tobrman vysoko nad branku Jiskry.

Ve druhém poločase Jiskra ubrala z rychlosti a rokycanští v úvodu převzali iniciativu. První ohrožení branky však přišlo z hlavy Schötterla, který po Šámalově rohovém kopu zamířil vedle pravé Vildovy tyče. V 55. minutě musel domažlický brankář Bratanič zachraňovat pádem pod nohy Kozlera nebezpečnou situaci. O několik minut později se po centru Šťastného zleva, dostal ke střele z šestnáctky Mraček, ale svoji bombu nasměroval přímo Brataničovi do náruče. Po hodině hry našel rokycanský Scheinherr nabíhajícího Mračka a ten střelou zleva ze 14 metrů srovnal na 1:1. V 62. poslal Scheinherr dopředu nabíhajícího Křena, ten se zbavoval dotírajícího obránce a jeho střela ze 14 metrů, v dobré pozici skončila kousek vedle levé Brataničovy tyče. O pět minut později pronikl po pravé straně domažlický Bahleda, ale jeho centr stačil Kubica u vzdálenější tyče jen vrátit od rokycanské branky do pole a dvacet minut před koncem si s Kozlerovou střelou zprava z úhlu poradil Bratanič. Domažličtí sice chvílemi přebírali iniciativu, ale nepřesnými přihrávkami se sami zbavovali možnosti ohrozit Vildovu branku. V 74. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Bahleda, ale místo střely volil přihrávku na Kubicu, který byl v ofsajdu. Ve 32. minutě se dostal ke střele v pádu Schötterl, jeho střelu zleva z 15 metrů sice Vild vyrazil, ale dobíhající Bahleda bez problémů zasunul míč do odkryté branky – 1:2. Poté se iniciativy chopili opět domažličtí, ale domácí z rychlých protiútoků poslali několik nebezpečných centrů před Brataniče, všechny však stačili hostující zadáci odvrátit. Tři minuty před koncem se domácí opět řítili do brejku, ale díky nepřesné finální přihrávce zasáhl včas Bratanič.

Sestava Jiskry v 1. poločasu: Mleziva – Šmirkl, Vacek, Paul, Strejc – Manowetz, Bublík, Šámal, Čech – Bahleda, Schötterl.

Sestava Jiskry ve 2. poločasu: Bratanič – Šmirkl, Vacek, Paul (75. Kotlan), Mach – Kubica, Bublík, Šámal (62. Forst), Manowetz – Bahleda, Schötterl.

Detail [›]Milan Dejmek
Milan Dejmek
Milan DejmekMilan DejmekTrenér Dejmek po zápase řekl: „V první půli jsme byli lepší, škoda je zase těch neproměněných šancí, když třeba Šámal šel sám na bránu a vymýšlel něco hrozně složitého, namísto aby uklidil jednoduše míč do brány... Ve druhém poločasu jsme hráli proti větru, nebyli jsme tak koncentrovaní, hráli jsme hrozně „profesorsky“ a soupeř toho využíval a řekl bych, že místy byli rokycanští lepší. Cením si toho, že i když se nedařilo herně, tak kluci bojovali a doslova vydřeli vítězství. Bohužel nás pořád provází velká marodka, což už beru v přípravě jako normální. Míša Tesař má chřipku, Vojta Mifek má podle lékařské zprávy naštíplou nártní kůstku, Zbyněk Černý natažený sval, do hry se ještě nezapojil ani Šot a tito hráči na trávníku chybí a na hře je to vidět. Na druhé straně zase dostávají šanci další hráči a musí se projevit, chopit se příležitosti za pačesy a když se ji nechopí, tak bohužel asi hrát nebudou...“