Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKanonýr Votípka se vrací z Německa.

Po sametové revoluci v roce 1989 začali fotbalisté z klubů našeho regionu houfně odcházet do nižších soutěží v Německu. Kluby západních Čech tak opustily kvůli lepším ekonomickým podmínkám stovky hráčů, aby se za čas vrátily na naše stadiony. Pro­tože většinou naši borci hráli a hrají v Německu nižší soutěže než před odchodem v Česku, zpravidla už se jim nevrátila jejich původní výkonnost.Bude to i případ Radka Vo­típky, který střílel spoustu gó­lů u nás i za hranicemi? Od­chovanec plzeňské Viktorie, později hráč divizních Chlum­čan, Doubravky a SK ZČE Pl­zeň se po delším působení u našich západních sousedů vrací na české trávníky.

Kde jste vlastně v Německu hrál?
Pět let jsem strávil v Heil­lbronu. Je to blízko Stuttgartu. Třikrát za sebou jsme postou­pili do vyšší soutěže a teď mužstvo hraje soutěž asi na úrovni naší 1. A třídy. Vládla tady velká euforie, když se po­řád postupovalo.

Doma jste dával hodně gólů. Bylo tomu tak i za hranicemi?
Dal jsem tam v jedné sezoně ve třiceti utkáních pětačtyři­cet gólů. Dobré to bylo i v dal­ších sezonách. Ale střelecky se mi před odchodem do ciziny dařilo i doma. Třeba jeden ročník, tuším v 1. A třídě, jsem se trefil třiatřicetkrát. Jsem prostě koncový hráč a v popisu práce mám střílet góly.

Na podmínky v Německu si zřejmě asi stěžovat nebudete...
Bylo to tam výborné po všech stránkách, tedy i eko­nomicky. V mužstvu bylo osm Chorvatů, dále Turci, Portuga­lec, Řek a tři Češi. Já, Mašek a ještě jeden hráč od nás z Čech. Když to hodnotím zpětně, mu­sím konstatovat, že podmínky jsme měli fantastické.

Proč tedy končíte a vracíte se do­mů? Došly Němcům peníze?
Všude je mezi kluby velká konkurence. Osm hráčů od­chází ted' za lepšími podmín­kami. Náš klub by asi opět pe­níze sehnal, ale pomalu se vy­trácela i ta euforie. Tři roky se postupovalo a najednou hra­jeme jen na čtvrtém místě, což oni berou jako zklamání. Mě to ale také táhne domů za rodi­nou. Mám dceru Elišku, které je dva a půl roku a chci být víc u ní. Navíc trénuji v SK ZČE žáky a to je velké vytížení. Prostě jsme s Maškem řekli, že v Německu končíme.

Kde budete na jaře střílet góly? V krajském přeboru, nebo někde v nižší soutěži?
Spolu s Maškem jsme oba hráči SK ZČE. Mašek tady asi zůstane, ale já bych nejraději šel hrát někam jinam. Nevím, zda bych téměř ve třiceti le­tech na krajský přebor ještě stačil, a navíc SK ZČE trénuje můj otec. Ale takovou 1. A tří­du bych si někde rád zahrál.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.