Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMartin Kollár si vyzkoušel Rakousko, trenér Řezníček o něj hodně stojí.

Jankov - Martin Kollár strávil podzimní fotbalovou sezonu u sousedů v Rakousku. V zimě se zapojil do přípravy v Jankově, kde by svou svou bývalou oporu rádi viděli i v jarní divizi.

„Moc jsem netrénoval, myslel jsem, že to bude horší, ale zase tak hrozné to nebylo. Akorát jsme prohráli, to se nedá nic dělat,“ dělil se Martin Kollár o své dojmy po duelu s Třeboní v Zimní lize (0:2).

Společné hodiny spinningu v přechodovém období Kollár vynechal kvůli pracovním povinnostem. „ Ale kluci chodili a docela si to chválili, i když to prý byl záběr,“ vyslechl od spoluhráčů.

Na podzim si po vzoru mnoha Jihočechů na vlastní kůži vyzkoušel, jak chutná fotbalový chlebíček v Rakousku. V jednom týmu se sešel s Markem Kroneislem.

„Bylo tam dobře, líbilo se mi tam,“ tvrdí po půlroční zkušenosti Kollár. „Parta byla perfektní, všechno mladí kluci. Akorát jsem nestíhal trénovat, proto jsem toho moc neodehrál. Šlo o vyšší soutěž, manšaft byl kvalitní, a tak bylo jasné, že kdo nebude trénovat, nebude ani hrát,“ krčí rameny Martin Kollár.
V létě odešel do Rakouska bez finanční kompenzace, čímž si vedení Jankova trochu poškorpil. Po návratu se znovu musel hlásit ve svém klubu.

„Rakousko teď pro mne není aktuální. Jisté je, že budu v Čechách, ale ještě nevím kde, protože na divizi se trénovat musí a já to kvůli práci stíhat nebudu,“ konstatoval před týdnem na Složišti. „Uvidíme, jak se v Jankově domluvíme. V týdnu si sedneme s Jardou Hrubým a celé to prodiskutujeme ,“ plánoval.

O tom, jak si bez něj Jankov vede, se dozvídal zprostředkovaně, protože osobně navštívil za celý podzim jediný zápas. „S kluky jsem byl pořád v kontaktu, navíc táta se jezdil dívat na zápasy,“ ujišťuje Kollár, že za sebou mosty nepálil.

V sázce je divize

V divizi navrátilec očekává náročný fotbalový půlrok. „Bude to sakra těžké jaro!“ vůbec nic si nenalhává. „Vždycky jsme mě〜li bodů nahráno relativně dost, i když jsme se zachraňovali,“ podotýká, aniž by chtěl naznačit, že letos – do třetice všeho zlého –  Jankovu prorokuje sestup do kraje.

„Šance je vždycky. Mužstvo má před sebou patnáct zápasů a může se stát, že se první dvě kola povedou, bude se dařit a body, potřebné k záchraně, se udělají. Lehké to ale určitě nebude,“ poznamenal Martin Kollár.

Trenér František Řezníček nijak neskrývá, že ho chce v kádru za každou cenu udržet. „Tlačím na něj, aby si to zařídil tak, aby přípravu odtrénoval. Aby absolvoval tolik tréninků, kolik je pro divizi nutné, aby ji mohl hrát a pro manšaft byl platný, protože hráč to je kvalitní,“ zdůraznil kouč.

Michael Kalinics