Kalendář

<< srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

1. kolo soutěží

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTJ Přeštice – J. Domažlice 0:6 (0:2).

Ve druhém kole memoriálu Josefa Ibermajera na umělé trávě Senco Doubravka potvrdili hráči Jiskry Domažlice roli favorita a po dobrém výkonu porazili TJ Přeštice rozdílem šesti gólů.

Po vyrovnaném úvodu zápasu se po deseti minutách začali prosazovat hráči Jiskry, kteří postupně převzali iniciativu a na dlouhé minuty nepouštěli soupeře na svoji polovinu. Hráli rychlý, běhavý fotbal, díky kterému si vytvořili několik vyložených šancí, ale většinou místo střeli volili další, už zbytečnou přihrávku a tu soupeř pokryl.

V 9. minutě se ke střele zleva dostal domažlický Bahleda, ale jeho střelu z šestnáctky brankář Regner kryl. O tři minuty později Bahleda našel centrem Manowetze, ten se uvolnil, ale jeho střelu zleva z 12 metrů stačili přeštičtí zadáci zblokovat na roh. Po čtvrthodině hry našel další Bahledův centr Mifka, ten však ve výborné pozici, 8 metrů před Regnerem zaváhal a soupeř míč odvrátil. V 17. minutě přiťukl Tesař míč Strejcovi, ale jeho pokus zleva ze 14 metrů skončil vedle vzdálenější tyče přeštického gólmana a vzápětí Regner kryl přízemní střelu Bahledy ze 17 metrů. O minutu později pronikl po levé straně Manowetz, ostrým centrem našel nabíhajícího Bahledu, který hlavou zblízka poslal míč pod břevno – 0:1. Ve 23. minutě se na pravé straně uvolnil hostující Černý, dostal se sám proti Regnerovi, ale míst střely ze 14 metrů volil přihrávku na Manowetze, který ve skluzu trefil pravou tyč soupeřovy branky a bylo po šanci. Velmi aktivní, rychlá a pohledná hra Jiskry uzavřela soupeře na jeho polovině a přeštičtí odvraceli nebezpečné útoky jen s maximálním nasazením. Ve 25. minutě se před šestnáctkou uvolnil Mifek a jeho střelu pod břevno musel Regner vytlačit na roh. O dvě minuty později odcentroval zleva Šámal na Manowetze, který prodloužil na Bublíka, ale jeho střelu volejem z 15 metrů Regner vyrazil a následně míč zachytil. Po hodině hry se po levé straně probil Bublík, na jeho přesný centr si naběhl Černý a hlavou ze 4 metrů zvýšil na 0:2. O chvíli později skončil Machův pokus volejem ze 17 metrů v náruči přeštického gólmana. Teprve ve 34. minutě se dostali k ohrožení branky i přeštičtí, ale pronikající Gerstner střelou zprava z 15 metrů trefil jen domažlické zadáky a o dvě minuty později měli domácí další příležitost, ale přeštický útočník svoji akci zakončil pokusem o přehození brankáře Mlezivu a poslal míč do jeho rukavic. Ve 37. minutě se v pokutovém území Přeštic uvolnil Manowetz, ale místo střely ze 12 metrů, volil přihrávku na Mifka, který však byl ve skluzu odblokován. V závěru první půle se dostal ke střele hostující Bahleda, ale z úhlu z 10 metrů trefil bližší tyč přeštické branky a o chvilku později, po Černého centru zprava, Bahleda v pokutovém území nepřetlačil v souboji míč jednoho z domácích zadáků.

Do druhé půle nastoupili za Jiskru místo Mlezivy, Tesaře, Paula a Strejce z lavičky Bratanič, Vacek, Rejthar a Kubica. Hra již nebyla tak rychlá a pohledná, převaha Jiskry se střídala s momenty, kdy se hrálo v poli vyrovnaně, ale góly padaly jen do jedné branky. Ve 48. minutě, po několika předchozích centrech Jiskry do soupeřova pokutového území, rozehrál zleva tr. kop Šámal, na míč si naběhl zcela nehlídaný Vacek a u vzdálenější tyče bez problémů zasunul míč do odkryté branky – 0:3. V 57. minutě netrefil v pádu Bahledův centr zleva domažlický Forst a vzápětí na druhé straně utekl domažlickým zadákům přeštický útočník, ale jeho střela z úhlu zleva ze 12 metrů, minula bližší Brataničovu tyč. O pouhou minutu později našel Manowetz přesným centrem zprava nehlídaného Bahledu, který bez problémů zasunul míč u vzdálenější tyče za Regnerova záda – 0:4. Po hodině hry pronikl Kubica zleva do pokutového území a pod tělem padajícího Regnera poslal míč do sítě – 0:5. Poté odstoupil ze hry Bahleda a protože již všichni domažličtí hráči střídali, dohrávala Jiskra v deseti hráčích. Poté se hra opticky vyrovnala, ale delší dobu se hrálo bez šancí na obou stranách. Domácí se pokoušeli o střely z velké vzdálenosti, které nebyly pro Brataniče nebezpečné a na druhé straně vysoko přestřelil branku soupeře domažlický Čech. Čtvrthodinu před koncem se před šestnáctkou uvolnil Kubica, ale jeho slabá střela nemohla Regnera ohrozit. V 81. minutě zastavil Šámal nedovoleně pronikajícího přeštického útočníka, ale domácí z nařízeného pokutového kopu trefili pouze břevno Brataničovy branky a Jiskra se ubránila odkopem. O pouhé dvě minuty později byl k vidění penalta i na druhé straně, za faul na pronikajícího Černého a sám postižený hráč tuto příležitost suverénně proměnil – 0:6.

 

Sestava Jiskry v I. poločasu:

Mifek, Bahleda

Manowetz, Bublík, Šámal, Černý

Mach, Tesař, Paul, Strejc

Mleziva

Sestava Jiskry ve II. poločasu:

Kubica, Bahleda

Čech, Manowetz, Bublík, Černý

Mifek (53. Forst), Šámal, Vacek, Rejthar

Bratanič

 

Slovo trenéra Dejmka po zápase:
Jak jste spokojen s dnešním výkonem svého mužstva?

Dnes jsme udělali slušný výsledek, ale nejsem spokojen s proměňováním šancí. Vytvořili jsme si jich hodně a některé jsme měli proměnit a měli jsme za poločas vést tak 6:0, aby to odpovídalo množství vypracovaných šancí. Jsem spokojen s nasazením, ale na hře je vidět, že jsme ještě skoro vůbec netrénovali s balónem, protože jsme kazili zbytečně mnoho přihrávek vlastní nepřesností. Vzadu si zbytečně komplikujeme situaci a nakonec z toho byla penalta, jen proto, že namísto jednoduchého řešení situace se snažíme vše řešit fotbalově, ale všechny situace takto řešit nejdou. S dnešním výkonem jsem spokojen, i když nás soupeř pořádně neprověřil a bylo vidět, že hraje krajský přebor. Více nám napoví zápasy s mužstvy, která nás prověří důkladněji.

Domažlický fanoušek neviděl na trávníku některé hráče, kteří loni patřili k širšímu kádru, co je s nimi?
V současnosti máme několik kluků na marodce, i Michal Tesař odehrál jenom půlku, protože je nachlazený. Honza Šmirkl a Pavel Váchal jsou nemocni, Martin Šot a Filip Kotlan jsou zraněni a to jsou kluci, kteří se musí o sestavu ještě poprat.

Jak bude příprava Vašeho mužstva pokračovat?
Naše zimní příprava se posunuje do další fáze, kdy se hrubá vytrvalost a síla začne pomalu opouštět, zbude ale ještě dost běhání bez balónu a až po dalším zápase začneme pomalu trénovat s balóny a pak v další fázi nás čeká pětidenní soustředění v Nýrsku, kam již bude povolán jen širší kádr mužstva, ze kterého se nakonec vykrystaluje kádr pro divizi a někteří kluci budou přeřazeni do B týmu.

Vojtěch Kotlan

Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 2
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 3
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 4
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 5
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 6
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 7
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 8
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 9
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 1 ...
Detail [›]
Přeštice-Domažlice 2 ...