Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALRezerva Viktorky Žižkov jde do jara s pokorou.

Ohlédnutí za úspěšným podzimem, který dává našemu týmu jasný cíl a to vybojovat historický postup do ČFL. Program přípravných zápasů před startem jarní částí divize.

Rezerva Viktorky Žižkov přezimuje po podzimní části na prvním místě divizní skupiny a má tak nakročeno k historickému postupu do třetí ligy. Podzim zvládl tým trenéra Romana Veselého a asistenta Miloše Trinkmoce na jedničku a právem vede tabulku. Úvod soutěže přitom nevypadal zrovna dobře. Do týmu přišlo několik nových hráčů a určitá nesehranost se projevila ztrátou tří bodů v prvním kole ve Voticích. I druhé kolo se hrálo na hřišti soupeře, v Doubravce však už tým exceloval. Velkou měrou k tomu přispěl hattrick nováčka Waltera. Další dvě výhry proti Písku a na Admiře vlily do týmu hodně euforie. Na Admiře řádil Brazilec Tinga z A týmu a pražské derby tak vyznělo jasně pro Viktorku. Páté a šesté kolo ovšem viktoriány přibrzdilo. V dalším derby totiž urval bod za remízu na Viktorce Motorlet, když odolal i o deseti drtivému tlaku červenobílých. Jediný „výbuch“ sezony přišel potom ovšem také dost nečekaně a to v Domažlicích. V sestavě s několika hráči z A týmu Viktorka před skoro tisíci diváky nestačila na nadšeně bojující domácí tým a odjížděla s výpraskem 3:0. Počínající herní krizi se však podařilo rychle zažehnat a šestizápasová šňůra výher se skóre 20:0 byla úctyhodná. Katapultovala béčko do čela divizní skupiny A. Bohužel tři kola před koncem série skončila. Na Viktorku přijel postupový konkurent z Králova Dvora, ale poté co vrhli mladí hráči Viktorky v nastavení vše do útoku, zkušený soupeř je z brejku potrestal - 1:2! Naštěstí závěrečná dvě kola béčko zvládlo a vede tak tabulku o bod před Voticemi a právě Královým Dvorem.

„Někdo může říci, že je spokojen, ale já zatím ne. Jsme teprve v poločase, a o postupu bude rozhodovat až součet bodů po třicátém kole,“ připomíná realitu trenér Roman Veselý. „Jedno je jasné, udělali jsme kus práce, za který se rozhodně moji hráči nemusí stydět. Pomohlo nám k tomu také domácí prostředí, které jsme našli v areálu na Xaverově, kde máme perfektní zázemí a maximální podporu ředitele Petra Urbánka. Na jedničku také fungovala spolupráce s áčkem a trenérem Grigou, což nám hodně pomohlo. Vždyť během sezony se tady vystřídalo hned několik hráčů z kádru A mužstva - Kropík, Tinga, Labant, Jambor, Kalod, Bažík, Šťastný, Procházka, a v zápase s týmem Bzové třeba ligový útok Blaha – Švancara. Všichni pracovali na sto procent a pro naše mladé kluky byli velkým přínosem. Hybná síla týmu se opírala o osu Kolář (deset vychytaných nul!!), záložník Jirka Novák a útočník Blaha (nejlepší střelec). Milým překvapením také byly skvělé výkony stopera Balíka. Žádnou euforii ale já ani hráči necítíme. Jsme první, ale do jarní části jdeme s velkou pokorou. Votice a Králův Dvůr jsou velcí konkurenti. Každopádně naše pozice je pro nás zavazující a bylo by špatné říkat něco jiného, než že ji chceme samozřejmě udržet. V silách týmu to je a my budeme o historický postup bojovat za celou Viktorku,“ řekl na závěr trenér Roman Veselý.


Program zápasů v zimní přípravě FK V. Žižkov B

20.1. - 13.30 Loko Vltavín – V. Žižkov B (turnaj na Vyšehradě)
26.1. - 11.30 Čáslav - V. Žižkov B (turnaj na Vyšehradě)
26.1. - 2.2 : soustředění Rokytnice nad Jizerou
2.2. - 13.30 Plzeň B - V. Žižkov B (turnaj na Vyšehradě)
9.2. - 13.30 Vlašim - V. Žižkov B (turnaj na Vyšehradě)
16.2. - 13.30 Sparta B - V. Žižkov B (turnaj na Vyšehradě)
23.2. - 11.00 Dukla Praha – V. Žižkov B (UMT Xaverov)
28.2 - 18.00 Stará Boleslav - V. Žižkov B (UMT Xaverov)
1.3. - Český Dub - V. Žižkov B (hřiště a čas bude upřesněno)
8.3. - utkání o umístění - (turnaj na Vyšehradě)

16.3. - 15.00 V. Žižkov B - Votice (16. kolo divize A - Xaverov)