Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMladí dělají pokroky.

O soustředění gólmanů je velký zájem.

Starý Klíčov - Pětatřicet mladých gólmanů ročníku 92 a mladších se sešlo na již tradičním soustředění, které od pondělka do středy uspo­řádal známý okresní brankář Petr Hutta ve spolupráci s Viktorií Plzeň. Spolu s ním se mladým nadějím věnovali jako vždy Jiří Krbeček a Mi­chal Šimandl. „Účast nás mi­le překvapila. Navíc se ještě několik kluků omluvilo pro nemoc nebo kvůli zápasům v klubech. Jsou tu gólmani z různých soutěží, od okres­ních přeborů až po divizi," řekl Petr Hutta.
V pondělí a ve středu tré­novali dvoufázově a v úterý měli během dne tréninky dokonce tři. Gólmani byli rozděleni do tří skupin, těm nejstarším se věnoval Petr Hutta, nejmladší měl na sta­rost Jiří Krbeček.
„Ty nejmenší se snažíme naučit správnou techniku pohybu a běhu. Zaměřujeme se na všeobecnou obratnost a kopací techniku, která je velmi důležitá. Měl jsem v pondělí radost, když jsem vi­děl, že kluci, kteří zde byli lo­ni, dělají pokroky. Ukazuje se tak, že to, co děláme, má smysl," uvedl Krbeček. A je­ho svěřenci v následných cvičeních potvrzovali jeho slova.
„Soustředění jsme zahájili v pondělí ranním tréninkem. Připravili jsme pro kluky průpravné hry, jelikož větši­na z nich měla v neděli zá­pas. Odpoledne jsme se již zaměřili na obratnost," po­psal průběh prvního dne soustředění Hutta. „Večer jsme pak měli teoretickou přípravu, ve které jsme pouš­těli videozáznamy, jak by mělo vypadat postavení brankáře při střele," pokra­čoval.
Úterý, kdy byl trénink tří­fázový, zahájili nácvikem vy­krývání a zmenšování stře­leckých úhlů. „Na odpoled­ním tréninku budeme pilo­vat hru nohou, protože dnes je gólman chytající hráč a měl by umět hrát oběma no­hama," vysvětlil dále Hutta.
Večerní trénink zpestřil turnaj ve fotbale, ve kterém se systémem každý s každým mezi sebou utkalo pět druž­stev na šířku hřiště.
Ve středu se zas učili chytat vysoké balony a zakládání ­útoků. „Soustředění zakon­číme hrami a soutěžemi," upřesnil Hutta. Zároveň také poděkoval svým dvěma ko­legům, Jiřímu Krbečkovi a Michalu Šimandlovi, a všem, kteří přispěli svým dílem ke zdárnému a hladkému prů­běhu akce.

„Kustod a zdravotník v jedné osobě Václav Korba již k soustředění neodmyslitel­ně patří, dík patří také Fran­tišku Grösslovi a jeho perso­nálu a řediteli místní základ­ní školy Vladimíru Duffkovi, který nám vychází vstříc. Je jasné, že každý nemůže chy­tat v lize, ale pokud se sportu mladí věnují, odrazuje je to od 'nástrah' dnešního živo­ta, a to je určitě plus," dodal nakonec Hutta.                                                                         Zdeněk Mifek