17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Trenér Kučera byl i přes dvě porážky spokojen se hrou.

Praha, Králův Dvůr/ Fotbalisté Králova Dvora sehráli o víkendu dva přípravné zápasy. V sobotu se střetli s druholigovými Bohemians Praha a v neděli cábelíci změřily své síly s třetiligovou Vlašimí. „Výsledkově jsme zápasy absolutně nezvládli,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera.

Bohemians – Králův Dvůr 5:1

Fotbal, přípravné utkání

V prvním poločase hráli cábelíci se soupeřem poměrně vyrovnanou partii. Bohemka se dostala do vedení, cábelíci ale mohli vyrovnat. Petr ale poslal míč jen do tyče. Ve druhé půli dominovali hráči Bohemians Praha, kteří se postupně dostali do vedení 3:0, za Králův Dvůr poté ale zkorigoval stav střelou zpoza šestnáctky Fulín. Cábelíci mohli přidat i další góly, ale Podzemský s Fulínem neuspěli. V závěru utkání pak Pražané dvěma góly upravili na 5:1. „My jsme hráli, ale soupeř vystřelil šestkrát na branku a dal pět branek,“ zhodnotil zápas trenér Kučera, který byl s výkonem hráčů spokojen. „Myslím, že jsme tento zápas odehráli velmi slušně, tedy až na neproměňování šancí. Soupeři tam padlo všechno, do čeho kopl,“ dodal Kučera.

Sestava Králova Dvora: Reguly – Klička, T. Bláha,  Podzemský, P. Bláha, Petr, M. Dochtor, Jalaghonia, Mrština, P. Dochtor, Fulín.

V neděli se cábelíci utkali na Kladně s třetiligovým celkem Vlašimi. Ačkoliv téměř celý zápas Králův Dvůr vedl, nakonec odešel ze hřiště poražen.

Králův Dvůr – Vlašim 2:4

Vstup do zápasu se Královu Dvoru povedl na výbornou. Michal Dochtor vyslal na zteč Petra, jehož centr dopravil do branky důrazný Matějka – 1:0. Cábelíci si i v následných minutách vytvořili několik velice dobrých šancí, ale ty nedokázali proměnit. Nebezpečná ale byla i Vlašim, která několikrát pořádně prověřila brankáře Koláře. Ještě v prvním poločase se cábelíci dostali do dvoubrankového vedení. Kombinaci Michala Dochtora s Šindelářem zakončil úspěšně Kučera – 2:0. V samém závěru prvního poločasu dokázala Vlašim zkorigovat stav na 2:1, když se po chybě Podzemského trefil hlavou Laušman.

Po změně stran již měli navrch hráči Vlašimi, přesto dokázali Králodvorští až do 80. minuty udržet vedení. Pak ale Vlašim spustila brankostroj a třemi brankami otočila stav na 2:4. „Branky jsme dostali po trestuhodných chybách zkušenějších hráčů. Mladší hráči to odehráli slušně,“ podotkl trenér Kučera.
Branky: Matějka, Kučera Laušman 2, Vořechovský, Křeček. Poločas: 1:2.

Sestava Králova Dvora: Kolář – Bláha, Cihelka, Podzemský, Bláha (Lukeš), Petr, Dochtor M., Šindelář, Matějka (Mrština), Kučera D., Jalaghonia (Filip).

I přes dvě porážky byl trenér Kučera o uplynulém víkendu spokojen s předvedenou hrou. „Mně se snad ještě nikdy nestalo, že bychom dvakrát za sebou prohráli, dostali tolik gólů a já byl spokojen. Musím říct, že jsme zahráli dobrý fotbal,“ podotkl Kučera. Další přípravné utkání čeká cábelíky v neděli 20. ledna, kdy se střetnou s celkem Radotína.