13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Tobrman trefil body!

ROKYCANY – Zbývající část krajského přeboru v kopané začala pro FC Rokycany  dobře. V prvním z dvanácti jarních vystoupení zvítězil  v Plzni nad SK ZČE těsně 1:0!

Naši zástupci se představili  bez Jíchy (vstupoval do stavu manželského) a do hry nezasáhl ani zkušený Mraček.  Přesto se hned v sedmé minutě ocitl ve slibné pozici Abrt, jenže zadák domácích nebezpečí odvrátil. Na opačné straně zahrozil soupeř v patnácté minutě a po Světlíkově zákroku se dožadoval pokutového kopu. Sudí Vondra byla naštěstí jiného názoru. Rokycany postupně přebraly taktovku a jejich tlak  byl vyjádřen příležitostmi Schveinerta, Kříže  nebo Krchova.
Udeřilo až ve 25. minutě. Schveinert byl zastaven nedovoleně a po Papáčkově trestném kopu rozvlnil hlavou síť Tobrman – 0:1! O chvíli později rezultoval z akce Kučera–Papáček rohový kop. Petřínští na nepříznivý vývoj reagovali až  po půlhodině hry. S hlavičkou si Vild poradil a vzápětí zneškodnil dvě obrovské šance! Skóre se nezměnilo, takže do kabin odcházeli spokojenější hosté, kteří měli na kontě dvě žluté karty. Vyfasovali je  Abrt a Tobrman.
Po změně stran Mraček střídal Krchova a také domácí poslali na trávník nové tváře.  SK ZČE zahájil náporem a zahrával dva rohy. Na druhé straně se blýskalo v 54. minutě. Po Abrtově hlavičce poslal Kučera míč nad břevno! Ochránce svatyně FC  se vyznamenal kolem šedesáté minuty,  kdy napravoval zaváhání obránců  při rozehrávce.
Kučera měl druhý gól na noze i v 63. minutě, jenže špatně si ho zpracoval. O deset minut později mohl zajistit klid svým spoluhráčům Abrt, ovšem při dorážce propadl.
Posledních patnáct minut – a s nimi sedmiminutové nastavení – bylo pro Rokycany náročné.
V 80. minutě si arbitr vymyslel trestný kop a zároveň žlutou kartu pro Schveinerta, ovšem bojovníci v dresu FC cennou výhru udrželi.
V sobotu odpoledne dorazí  do Husových sadů Horní Bříza.