Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté Chrástu a Domažlic zaváhali.

Umělý  trávník v Plzni-Doubravce se v prv­ním kole zimního turnaje do­čkal dvou překvapení. Už v pá­tečním večeru podlehl Chrást Bolevci 2:4. V duelu účastníků krajského přeboru nastoupil druhý celek tabulky až na Mojžíše kompletní. „My jsme hráli, soupeř dával góly. Pěta­dvacet minut se hrálo na jednu branku a potom jsme z brejků dostávali góly až na 0:3. Kluci si stěžovali, že je na hrací ploše dost tma, ale bereme to jako přípravu," nedělal z prohry vědu chrástecký prezident Luděk Vokoun.
Ani bolevecký kouč Vrati­slav Opl vítězství nepřeceňo­val. „Začátek patřil Chrástu, ale potom začal dělat hrubky v defenzivě a na dva góly nám namazal. Chyběli nám gólman Klečka, Šanoba a Thomayer, jinak je kádr pohromadě. Ze Sparty Plzeň zkoušíme zálož­níka Koníčka a po půlroce se vrací z Německa Vítovec."
V sobotu došlo k dalšímu překvapení, když divizní Do­mažlice podlehly ve vyrovna­ném duelu 2:3 Křimicím, hra­jícím 1. A třídu. „Nepodali jsme optimální výkon. Ve druhé půli dostali příležitost všichni hráči z lavičky a i za nepříznivého stavu všichni bojovali. Dělali jsme však ško­lácké chyby a inkasovali po nich. Tesaře jsem zkoušel v zá­loze, ale jeho místo je zřejmě opravdu na stoperu," přiznal nový kouč Domažlic Milan Dejmek.
Křimičtí borci dokázali druhou půli otočit nepříznivý stav 0:1. „Po přestávce jsme hráli dobře a druhý poločas se nám povedl. A to nám ještě chybělo pět nemocných. Dva nové hráče zkoušíme, ale na jména je ještě brzo," tajil Zde­něk Daněk, trenér Křimic.
Souboj Klatov s Kolovčí byl jasnou záležitostí divizionářů, kteří zvítězili 4:0. „Soupeře jsme prakticky k ničemu ne­pustili, měl jedinou šanci. By­la to klasická příprava. Chyběl jen Kopp, jinak jsme hráli kompletní," vysvětloval nový klatovský trenér Pavel Bělou­šek. Klatovy už hrály bez brankáře Míčky, obránce O. Krále, záložníka Sýkory, kteří trénují na Sencu, a útočníka Bahledy, připravujícího se v Domažlicích. „O. Král s Ba­hledou u nás ukončili hosto­vání, o dalších se bude jednat," dodal Běloušek.
Suveréně vedoucí tým 1. A třídy postrádal nejlepšího střelce Šperla, dále Soupíra a Bittengla. „Doplatili jsme na individuální chyby. Šperl ni­kam nejde, zůstává u nás a zkoušíme některé nové hrá­če," říkal vedoucí mužstva Ko­lovče Jiří Velíšek.
Město Touškov si poradilo se Žákavou 2:0, když celé utká­ní mělo optickou převahu. „Soupeř hrál snaživě, ale jen po vápno. Chyběli nám Králo­vec, Bruha a Havlíček. Lam­bor má zájem jít do plzeňského Rapidu, ale zatím se nejednalo. Na hostování k nám přijde Adam Forman z Doubravky," uvedl touškovský předseda Josef Bártík.
V dalším střetnutí účastní­ků nejvyšší krajské soutěže pl­zeňský SK ZČE podlehl Stříb­ru 2:3, které bylo hlavně v prv­ní půli lepším týmem. „Dostá­vali jsme laciné góly. Byla to první příprava s novými hrá­či. Zkoušíme Beránka z doros­tu Viktorie a Švece ze Záhoří. Oproti podzimu se kádr trochu změní," slibuje Václav Votíp­ka, nový kouč SK ZČE.

Stříbrský trenér Milan Tů­ma viděl utkání jako vyrovna­né. „Jen jsme byli v koncovce produktivnější. Máme dva zraněné hráče. Odešel Vágner, hostování z Nýřan skončilo Cvachoučkovi, má jít do Ně­mecka, ale může se stát, že bu­de hrát i na jaře ve Stříbře."

Pavel Hochman