Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVstup do turnaje se Jiskře nevydařil.

Svůj úvodní zápas v zimním turnaji Senco Doubravka, se na umělé trávě hráčům Jiskry Domažlice nevydařil a po nepřesvědčivém výkonu nakonec prohráli účastníkem I. A třídy, Sokolem Křimice 2:3.

Jiskra byla v úvodu aktivnější již ve druhé minutě se po Šámalově přihrávce dostal k zakončení Bahleda, ale jeho pokus ze 14 metrů zprava hostující brankář kryl. O tři minuty později našel Manowetz nabíhajícího Bublíka, ale jeho střelu hosté srazili na roh. Ten zprava rozehrál Šámal, na hranici malého vápna si nejvýše vyskočil Tesař a hlavou poslal Jiskru do vedení – 1:0. Po čtvrthodině hry se ke střele otočkou dostal Bahleda, ale z 15 metrů zamířil jen těsně vedle levé křimické tyče. Poté hosté postupně hru vyrovnali, ale žádné z mužstev se do nebezpečného zakončení nedostalo. Ve 27. minutě mohli hosté srovnat, ale dvě střely zblízka, po rychlém protiútoku trefily vždy jen těla domažlických zadáků a poslední pokus rovněž ze slibné pozice skončil vedle Pejsarovy branky. Hosté byli stále aktivnější, domažlickým hráčům najednou chyběla fotbalová myšlenka, přesnost přihrávky a v neposlední řadě i rozvaha. Ve 34. minutě se dostal po bleskovém protiútoku do brejku jeden z křimických útočníků, udělal kličku brankáři Pejsarovi, ale než stačil míč poslat do prázdné branky byl zezadu dobíhajícím soupeřem přistrčen a Jiskra se ubránila. Po tomto zákroku se hosté dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí Schneider byl jiného názoru. O dvě minuty později se dostali hosté opět k zakončení, ale po centru zprava poslali hlavou míč kousek nad Pejsarovu branku. Ve 39. minutě nezpracoval křížný centr soupeře Vacek a Pejsar musel pádem pod nohy křimického útočníka zažehnat nebezpečí.

Do druhého poločasu nastoupili v dresu Jiskry všichni hráči z lavičky, ale oživení do jejích řad to nepřineslo, naopak, křimičtí pokračovali v aktivitě ze závěru první půle a svým rychlým přechodem do útoku dělali silně improvizované obraně domácích starosti. Nejprve sice po Černého centru hlavičkoval Kotlan, ale křimický brankář byl na místě. Ve 49. minutě  pronikajícího Švehlu zastavil faulem Rojt a nařízený pokutový kop sám faulovaný hráč proměnil – 1:1. Po hodině hry, kdy se hrál vyrovnaný fotbal, se první k zakončení hlavou dostali hosté, ale nedůraznou střelu Domažlice odvrátily. V 63. minutě po rohovém kopu zprava zakončili křimičtí akci hlavičkou nad Brataničovu branku. O minutu později na druhé straně skončil Mifkův pokus nad křimickou brankou a vzápětí zamířili hosté z tr. kopu metr vedle Brataničovy tyče. V 65. minutě zatáhl Kotlan po levé straně míč, ale blokován levičkou zamířil z úhlu vedle bližší tyče soupeřovy branky. Vzápětí po špatné rozehrávce domažlických získal ve středu hřiště míč soupeř a z brejku, do špatně organizované obrany Jiskry, šli křimičtí do vedení 1:2. Ihned po rozehrání zbytečně ve středu hřiště kličkoval Tesař, přišel o míč a z dalšího brejku hosté zvýšili na 1:3. Poté se domažlický kapitán vrátil ze zálohy na „svůj post“ stopéra, aby vyztužil nejistou obranu. Dvacet minut před koncem se proháčkoval Mifek soupeřovou obranou, ale z 16 metrů mířil vedle levé tyče křimického gólmana. Domažličtí opět pozvolna převzali iniciativu a natlačili se před soupeřovu šestnáctku, chyběla jim však myšlenka a kolektivní duch, protože sólové akce k úspěchu přes zhuštěnou obranu soupeře nevedly. Čtyři minuty před koncem skončil Machův pokus nad křimickou brankou, ale vzápětí se míč ve skrumáži před brankou dostal k Manowetzovi, který volejem z šestnáctky trefil přesně k pravé tyči křimického gólmana – 2:3. Poslední slovo měl opět Mach, ale ze 20 metrů soupeřovu branku minul.

 

Sestava prvního poločasu:

Schötterl - Bahleda

Bublík - Šámal - Monowetz - Čech

Vacek - Tesař - Mach - Strejc

Pejsar

 

Sestava druhého poločasu:

Forst - Kotlan

Janeček – Manowetz – Tesař - Černý

Rojt – Mach – Strejc (5. Vacek) - Mifek

Bratanič

 

Detail [›]Dejmek Milan
Dejmek Milan

Slovo trenéra Dejmka po utkání:

„Nepodali jsme optimální výkon. Ve druhém poločasu dostali příležitost všichni hráči z lavičky, ale pro mě bylo důležité, že i za nepříznivého stavu, kluci bojovali, což bylo pozitivní. Udělali jsme trestuhodné školácké chyby, po kterých jsme dostávali góly. Prohra je zasloužená, díky tomu, co jsme vyváděli za hrubky. Zkoušeli jsme i vysunout Tesaře do zálohy, ale po jeho chybě jsme jednou inkasovali a zdá se, že jeho místo je opravdu na stopéru.“

Omlouvám se kvalitu fotek, ale světelné podmínky nebyly právě ideální. Vok

Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...
Detail [›]
Zimní příprava - Dom ...