Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalových sudí se nedostává.


 Komise rozhodčích hodlá proškolit laiky a získat další arbitry

 

Domažlicko - S nedostatkem rozhodčích se potýká domažlický Okresní fotbalový svaz. Důkazem toho je několik zápasů, které na podzim museli řídit rozhodčí laici.
„Za současného stavu je velmi obtížné obsadit všechny zápasy OFS. Rozhodčích je málo a navíc při se při delegacích musíme podřizovat vyšším soutěžím, když je někdo z okresních sudích obsazen na zápas v krajské nebo vyšší soutěži, logicky nemůže pískat na okrese,“ vysvětluje předseda komise rozhodčích Martin Plzák.
„Výkonný výbor  chce tuto situaci řešit. Padl návrh, aby každý oddíl vyslal alespoň jednoho laika na školení, na kterém by se projednával mimo jiné výklad pravidel a správné vypsání zápisů,“ nastínil možné řešení předseda KR, který doufá, že na podobných školeních se mu podaří ´ulovit´ laiky, kteří by se začali věnovat pískání naplno.
„Nedávno se přihlásil jeden nový zájemce o roli rozhodčího, doufám, že jich bude víc,“ prozradil Plzák s tím, že každému novému zájemci se všichni členové KR budou snažit vyjít vstříc. „Chtěl bych touto cestou vyzvat ty, kteří o tom přemýšlí, aby se přihlásili, není se čeho bát, je zde také možnost postupu do vyšší soutěže. V tom nikomu bránit nebudeme,“ tvrdí Plzák. „Samozřejmě je třeba si uvědomit určitou odpovědnost jako je dostavení se k zápasu, správné vyplnění zápisu a absolvování školení a seminářů,“ popisuje Plzák povinnosti arbitrů.
V sezoně je v rámci OFS sehráno o víkendu 21 zápasů dospělých (+ 4 utkání Ligy seniorů) a 18 zápasů mládeže. „Nejkritičtějším termínem jsou sobotní odpoledne, kdy se hraje většina zápasů,“ dodává Plzák. „Při obsazování má přednost vyšší soutěž, tedy II. třída, ale i v té bohužel byla neobsazená utkání. V nižších třídách se pak přednostně obsazují´ důležité´ zápasy, tedy utkání, kde je ve hře postup, sestup nebo se jedná o derby zápasy,“ vysvětluje Plzák s tím, že někdy navíc musí z nařízení PKFS obsadit také několik zápasů krajských soutěží mládeže.

Zájemci o roli fotbalového rozhodčího se mohou dozvědět více na telefonu 602 134 064nebo na e-mailové adrese: trade@kartacovnakolovec.cz.

Zdenek Mifek