Koloveč přehodnotila cíle.


 Slavoj jako nováček I. A třídy vládne statistikám soutěže

 

Koloveč - Na čele po podzimu, první v tabulce domácích zápasů, první v tabulce v utkáních na hřištích soupeřů, nejlépe střílející útok soutěže, nejpevnější obrana, nejlepší střelec I. A třídy. Tím vším se může po podzimní části I. A třídy pyšnit nováček Slavoj Koloveč.
„Před sezonou jsme o postupu nemluvili. Já osobně jsem doufal, že budeme hrát do pátého místa. Podzim se nám mimořádně vydařil, řekl bych, že je to rarita,“ vyjádřil se jeden z asistentů kolovečského trenéra Jiří Velíšek.
„Vzhledem k tomu, že postupují přímo dva celky a my před třetím máme náskok dvacet bodů, bylo by opravdu lehkovážné, kdybychom takový náskok promarnili,“ pokračuje Velíšek s tím, že nyní již věří v postup do krajského přeboru.
Vedení klubu zatím nemá žádné signály o tom, že by chtěl někdo z Kolovče odejít. „Kádr by měl zůstat pohromadě. Chtěli bychom dát také více příležitostí vlastním odchovancům, kteří v dorostu hrají krajskou soutěž, „ dodal Velíšek, který by je chtěl postupně je zapracovat do prvního týmu. Za hlavní osu ´áčka´ považuje čtveřici Milota, Baxa, Černohorský a Šperl.
„Na výkonech a výsledcích mají ale samozřejmě podíl všichni ostatní, utvořil se velmi dobrý kolektiv,“ dodal současně asistent trenéra.
Stejně jako Jiskra Domažlice se Koloveč přihlásila na zimní turnaj, který pořádá Senco Doubravka na novém umělém trávníku. O přípravné zápasy s kvalitními soupeři tak má Slavoj postaráno. Ve skupině narazí na Klatovy, Chrást, Manětín, Rapid Plzeň, Město Touškov a Bolevec.
Generálkou před zahájením jarní části sezony pak bude přátelský zápas proti Přešticím. Se zimní přípravou začali Kolovečtí již v pátek 4. ledna. „Trénovat budeme třikrát týdně a absolvujeme také zimní soustředění,“ upřesnil Velíšek.
Tým s průměrem 3,5 vstřelené branky na zápas se i na jaře bude opírat na produktivitu dua Šperl - Černohorský, kteří nastříleli 32 gólů (Šperl 21, Černohorský 11), tedy více než polovinu branek,kterých Koloveč dosáhla.
Skvělou vizitku má také obrana Slavoje. V patnácti zápasech inkasovali Kolovečtí jen dvanáctkrát, z toho jen jedinkrát na svém hřišti, a to v zápase, kdy ztratili body za remízu 1:1 s tehdy poslední Losinou.

Odvetné jarní zápasy zahájí Koloveč v Lubech,které doma přehrála 5:0.

Zdeněk Mifek