Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDoma téměř suverénní.


 Body ze hřiště Holýšova dokázal na podzim odvézt pouze Bolevec

 

Holýšov - Nečekaně vydařený podzim mají za sebou fotbalisté jediného zástupce Domažlicka v krajském přeboru. 
Holýšov přezimuje na třetí příčce za vedoucím Tachovem a druhým Chrástem.
„S podzimem jsem celkem spokojen, ale vždycky je co zlepšovat,“ říká trenér Stafinu Štěpán Hirschl, který trenérskou taktovku převzal po Zdeňku Daňkovi. Novému Holýšovskému kouči se zatím daří naplňovat smělé cíle. „Chci hrát do pátého místa,“ prohlašoval před sezonou. „Když jsem to řekl, hodně lidí mě pak zastavovalo, jestli to myslím vážně. Nevěřili nám, o to více jsou překvapeni,“ zavzpomínal s úsměvem Hirschl.
Ze svých cílů neslevil, naopak. „Po podzimu jsme třetí, takže chci, abychom po sezoně byli nejhůře třetí. Navíc silné soupeře, jako je Tachov nebo Chrást přivítáme doma, což by mohla být výhoda,“ zamyslel se holýšovský trenér.
Domácí prostředí bylo na podzim pro Holýšov velkou výhodou. „Domase nám hraje dobře,navíc diváci udělají dobrou atmosféru,“ vysvětlil Hirschl. Na svém hřišti ztratil jen jednou, když prohrál s Bolevcem brankou v závěru zápasu. „Ta prohra mě hodně mrzí, stejně jako zápasy, kdy jse o vítězství přišli v závěrech zápasu v Sušici a v Chrástu,“ sdělil Hirschl s tím, že si naopak cení každého vítězství venku.
„Důležitá byla i domácí výhra s Rokycany. I když se jim zatím výsledkově nedaří, mají kvalitní mužstvo. Svou váhu má také výhra v Manětíně,“ dodal Hirschl.
Kádr Holýšova by se přes zimu měnit neměl. Trenér počítá s návratem zraněného Janečka, Dostálíka a Kaliského.
„Podzim jsme odehráli, dá se říct, s dvanácti hráči, a tak bych chtěl ještě rozšířit kádr o několik mladých hráčů a zapracovat do mužstva dorostence,“ řekl Hirschl s tím, že tým hrál dobře jako kolektiv. „Je těžké vyzdvihnout jednotlivce, to bych musel říct osm jmen. Všichni svým dílem přispěli svými výkony k našemu dosavadnímu postavení.“
Přípravu zahájí Stafin už 2.ledna. „Budeme trénovat třikrát týdně plus přípravné zápasy,“ prozradil holýšovský kouč.

Prvním zápasem před jarní částí fotbalové sezony bude pohárový zápas 2. února v Postřekově. „Chceme samozřejmě postoupit a zajistit si tak v rámci přípravy kvalitní soupeře v dalších kolech poháru,“ uzavřel Hirschl.

Zdeněk Mifek