Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPetr Dolejš opouští Strakonice, zimní přípravu zahájí s Dynamem.

Strakonice/ Tomáš Kostka, Daniel Hadraba a Karel Maroušek. To jsou jména trojice nových tváří v týmu od Otavy.

Zimní přípravu zahájí v sobotu v 10 hodin na Křemelce divizní fotbalisté Strakonic. Trenéři už se budou muset obejít bez záložníka Petra Dolejše, nejlepšího hráče podzimní části.

„Petr by měl v pátek zahájit přípravu s Dynamem a na devadesát devět procent do Českých Budějovic přestoupí,“ řekl šéf SK Strakonice 1908 Michal Káník. „Ten odchod je avizovaný dlouho, Petrovi prospěje,“ dodal.

Sám hráč popisoval své pocity jako zvláštní. A to vzhledem k tomu, že už jednou na testech v Dynamu byl. „Uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásil.
Petr Dolejš cítí zdravou nervozitu. Věří, že se uchytí. A ví, že se dostal výš, že to pro něj bude plus. „Ve Strakonicích jsem ale byl maximálně spokojený, nemůžu proti nim říct nic špatného – dobrý trenér, vynikající parta,“ přiblížil.

Změny v kádru

Pro tým to bude velké oslabení. Jako náhrada za Dolejše na postu krajního záložníka připadá podle šéfa klubu v úvahu Tomáš Kostka, který ukončil své působení v Písku. Coby odchovanec se vrací do svého bývalého klubu.

Další novou tváří v mužstvu budou útočník Daniel Hadraba z Katovic a záložník Karel Maroušek z Oseku. „Maroušek by měl pro jarní část zůstat, u Hadraby se uvidí. Koncem ledna si sedneme s katovickými funkcionáři a domluvíme se. Dan pro nás musí být přínos, musí být jednoznačné, že patří do základní sestavy. Nechceme Katovice, pokud by Hadraba měl u nás sedět na lavičce, oslabovat. Na jaře je čeká boj o postup do krajského přeboru,“ vysvětlil Káník.

Hostování prodloužili Benedikt a Hovorka (Přešťovice) a gólman Grossmann (Písek).

K mužstvu trenéra Jaroslava Voříška se dále připojí ještě čtyři dorostenci: Zelenka, Křivanec, Hanáček a Mirvald. Objevit by se měl i zraněný Nousek, který se začne postupně zapojovat do tréninků.

Kromě zmiňovaného odchodu Dolejše mančaft opustí také  útočník Michal Chvosta, který se vrací z hostování do Přešťovic, ve svém mateřském klubu Písku zahájí přípravu Miroslav Zach. „Uvidí se, jestli se dostane do užšího kádru. O Zacha bychom stáli i nadále,“ zmínil se Káník. Otazník visí nad obráncem Martinem Petrem, který v týmu od Otavy také hostoval.

Program přípravy

A jak bude vypadat samotná příprava? Hráči budou trénovat čtyřikrát týdně, na úvod tradičně půjde hlavně o nabírání kondice. „Celý leden bude věnován hrubé přípravě. Bude fyzicky hodně náročný,“ zdůraznil kouč Jaroslav Voříšek.

Alespoň jednou týdně by měla příprava být herní. „I kondiční tréninky budou zpestřeny prací s míčem,“ potvrdil kouč Voříšek. Nácvik kombinací a herních činností jednotlivců přijde na řadu v únoru.

Chybět nebude posilovna a bazén, od pátku 25. do neděle 27. ledna tým absolvuje soustředění na Šumavě.

Na programu mají Strakoničtí také několik přátelských zápasů. Hrát budou o víkendu, ale i v týdnu.

A na čem bude podle kormidelníka nutné především zapracovat? „Chci, aby byl tým na jaro dobře připravený kondičně. Pracovat budeme na sehranosti všech řad, na koncovce a samozřejmě na obraně.“  

Miloš Vrátný

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.