Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTůma: Zachránit se v přeboru, každé lepší umístění bude třešničkou na dortu.

STŘÍBRO - Ohlédnutí za podzimní částí nováčka soutěže fotbalistů Baníku Stříbro v Přeboru Plzeňského kraje

Nováček Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu B. Stříbro skončil po podzimní části se ziskem 19 bodů na jedenáctém místě. Zda ve Stříbře vládne spokojenost či ne jsme se zeptali trenéra Baníku Milana Tůmy, jenž nám ochotně odpověděl ještě na další otázky.

Jak jste spokojený s umístěním družstva po podzimní části a je podle vašich předsezonních představ? Na to, jak jsme to měli ´rozjeté´ , tak nakonec spokojený s umístěním být můžu, ale v duchu koutku jsem počítal se ziskem 22 až 23 body. Když se podíváme na tabulku, tak jsme okolo místa, kde jsme chtěli být. Pokud se ale v tabulce podíváme pod nás, tak je tam nepatrný rozdíl a je to stále hodně otevřené.

Jak byste hodnotil herní projev týmu? Máme velké rezervy. Hlavně v defenzivní činnosti jsme na tom špatně. Když vzpomenu jen poslední zápas podzimu v Chanovicích, tak je to jasné. Nejen z tohoto důvodu nemohu být spokojený.

Překvapilo nebo zaskočilo vás něco v soutěži? Soutěž je až na týmy Tachova, Chrástu a na druhé straně Klatov velmi vyrovnaná. Aby mě ale něco zaskočilo, tak to určitě ne.

Hodně se poslední dobou mluví opět o rozhodčích. Jak vidíte jejich výkony? Já se k nim velmi nerad vyjadřuji. Nemají to určitě lehké. Jsou to také jenom lidi, ovšem některé jejich výkony byly takové jaké byly. Nám rozhodčí nepomohli ani vyloženě neuškodili.

Zklamal vás někdo z hráčů nebo naopak potěšil svými výkony? Zklamáním pro mne byl přístup Jardy Patočky, který nastoupil do přípravy, jevil se velmi dobře , ale opět toho nechal. To je už ale obehraná písnička. Mile překvapili mladíci, jmenovitě Bednář a gólman Józa, který nahradil zraněného Kostelníčka a počínal si velmi dobře. V několika zápasech nás podržel.

Bylo nějaké utkání, ve kterém vás mužstvo potěšilo? Přes porážku jsem byl spokojený s hrou v našem prvním utkání v přeboru s Manětínem. Tam jsme předvedli kvalitní výkon, ovšem doplatili na nezkušenost.

Naopak, byl zápas, kdy jste byl hodně zklamán? Jednoznačně v utkání se ZČE. V době vzájemného utkání jsme na tom byli stejně, ale Plzeňané dali do hry srdíčko a přehráli nás. My nechali v kabině nasazení, bojovnost a hlad po výhře. Zápas mám ještě v hlavě. To se nedá jen tak přejít a zapomenout.

Jaký cíl si dáváte do jarní části soutěže? Cíl je jednoznačný. Zachránit se v přeboru. Každé lepší umístění bude pro nás třešničkou na dortu.

Je kádr dostatečně kvalitní aby boj o záchranu zvládnul, nebo uvažujete o posílení? Každopádně bychom chtěli posílit. Hostování skončilo Vágnerovi, údajně má nějaké nabídky Cvachouček. Určitě potřebujeme zlepšit defenzivu a právě tam bych bral kvalitního a zkušeného hráče. Vše je ale otázka jednání a financí.

Co čeká hráče v zimní přípravě. Zúčastníte se nějakého turnaje? Začínáme 6. ledna nabíráním fyzické kondice. Zúčastníme se zimního turnaje Senco Doubravka, kde budeme nastupovat proti kvalitním celkům.

Kdo bude podle vás bojovat o postup a kdo o záchranu? Pravděpodobně si to o prvenství rozdají Tachov a Chrást, za černého koně vzadu bych ještě oznažil Holýšov. Věřím a přeji Tachovanům, že to zvládnou a udrží si první pozici. Na opačném pólu to jsou Klatovy, které už asi nic nezachrání a pak je tam dalších pět mužstev, mezi kterými jsme i my. Samozřejmě to nikomu nepřeji.

František Hlas

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.