Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSobotík: Určitě se o postup popereme, chceme pro to udělat maximum.

DLOUHÝ ÚJEZD - Ohlédnutí za podzimní částí fotbalové 1. B třídy – mužstvo Sparty Dlouhý Újezd krajskou soutěž vede
Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd si v 1. B třídě vedou výborně a stali se v soutěži půlmistrem. O úspěšné polovině sezony jsme si povídali s trenérem mužstva Radkem Sobotíkem. Ten už pomáhal u týmu při neúspěšné baráži o postup do 1. A třídy a u týmu po rozhodnutí vedení oddílu zůstal. Jak sám říká, do trénování spadnul rovnýma nohama. Hodně mu pomáhají zkušenosti z aktivní činnosti, kdy hrával tehdejší první a druhou národní ligu. Jeho spoluhráčem byl například ostravský Vojáček. V současné době trénuje vedoucí celek 1. B třídy, když stop aktivní kariéře mu vystavilo zranění.

Jak jste spokojený s umístěním družstva po podzimní části a je podle vašich předsezonních představ? Samozřejmě jsem rád, že jsme první. Před sezonou jsme si žádné konkrétní cíle, co se týče umístění, nedali, ale chtěli jsme hrát na špici. Nečekal jsem, že to až takto zvládneme, i když tam nějaké výsledkové výpadky byly. Myslel jsem si, že si na nás soupeři dají větší pozor.

Jak byste hodnotil herní projev týmu? Byly samozřejmě zápasy, které jsme zvládli lépe a některé hůře. Mám teď na mysli spíše herní nekázeň, kdy jsme mnohdy proti slabšímu celku nepředváděli tu naší hru. Přizpůsobili se stylu soupeře, který k nám jezdil bránit a nakopávat jen míče dopředu. Byla také utkání, jako třeba v Konstantinkách, kdy se klukům nedařilo, jeden druhému vyčítal chyby a celá hra se tím rozpadla.

Překvapilo nebo zaskočilo vás něco v podzimní části 1. B třídy? Určitě mile výkony J. Bezdružice, která má velmi perspektivní mužstvo a právě na nich je vidět, jak se vyplácí práce s mládeží. Ukazuje se, že oddíly, které budou mít svoje odchovance na tom budou lépe mohou z toho těžit. Snad ještě vyrovnanost soutěže, kdy i poslední tým nebo z dolní poloviny může bodovat na hřišti předního celku.

Hodně se poslední dobou mluví opět o rozhodčích. Jak vidíte jejich výkony? Já se nikdy nechci k rozhodčím vyjadřovat, protože to mají hodně těžké. Myslím si, že je to v současné době o kvantitě a ne kvalitě. Ač nechtějí úmyslně poškodit, tak to prostě někteří neumí. Nedělají to vědomě, ale fotbalu tak škodí.

Zklamal vás někdo z hráčů nebo naopak potěšil svými výkony? Rozhodně mě nikdo nezklamal, vyzdvihovat taky nikoho nebudu a vždy jsem prosazoval týmovou práci. Fotbal je kolektivní hra, i když jsou třeba tahouni mužstva. Žádný hráč nemá po celou sezonu top formu a některé utkání se mu povede lépe některé hůře. Pak je to o tom kolektivu aby jeden druhému dokázal pomoc.

Bylo nějaké utkání, kdy jste byl zklamán? Určitě už zmiňovaný zápas v Konstantinkách, kde přestali kluci hrát a hledali chyby jeden na druhým. Tam ta herní nekázeň a zklamání ze hry i z výsledku byla byly veliké. Samozřejmě také duel s Přimdou, kdy se mluvilo, jak jim dáme deset. Kluci zápas vyloženě podcenili a to se nám vymstilo.

Naopak, ve kterém zápase vás mužstvo potěšilo? Bylo to více zápasů. Přes porážku jsem byl spokojený ve druhém poločasu proti posílené J. Domažlice B. Kluci si vyzkoušeli hrát proti takřka diviznímu celku a po změně stran rozhoddně obstáli. Bodový zisk a první místo vás staví do role největšího favorita na prvenství.

Jaký cíl si dáváte vy do jarní části soutěže? Určitě zůstat na nejvyšších příčkách a pokusit se o postup. Chceme pro to udělat maximum a po sezoně se uvidí. Pokud se nám to povede, tak je to zase o jednání s vedením oddílu. To ještě předbíhám, mužstvo by se ale muselo posílit.

Je kádr dostatečně kvalitní nebo uvažujete o posílení? Potřebujeme už teď do každé řady jednoho hráče. Zatím nic oficiálně nic nevím, ale na odchodu jsou prý bratři Bukvové. Pak by posílení bylo určitě nutné.

Co čeká hráče v zimní přípravě. Zúčastníte se nějakého turnaje? Turnaje se žádného nezúčastníme, herní přípravu budeme řešit přátelskými zápasy. Trénovat bychom měli dvakrát v týdnu, úterý a čtvrtek.

Kdo se podle vás popere o postup a o záchranu? O postup budeme bojovat my, Bezdružice a Rozvadov. Hodně napoví první jarní kola, jak na tom mužstva budou. O záchranu? U Přimdy je to jasné, tam by musel přijít nějaký fotbalový zázrak. Nepřeji to našim zástupcům, je tam ještě Heřmanka.

František Hlas

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.