Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBureš: Chceme důstojně dohrát soutěž.

PŘIMDA - Ohlédnutí za podzimní částí krajského přeboru fotbalové 1. B třídy – bilance T. Přimda je velmi špatná

Beznadějně poslední s jedním bodem na kontě. To je podzimní bilance fotbalistů Tatranu Přimda v 1. B třídě. Další pád je s největší pravděpodobností nevyhnutelný. O situaci v podhradí jsme si povídali se sekretářem oddílu Michalem Burešem.

Jak jste spokojený s umístěním družstva po podzimní části a je podle vašich předsezónních představ? S umístěním mužstva spokojený samozřejmě nejsem, i když jsme předpokládali, že budeme hrát v dolním patrech tabulky, tak toto je pro nás určitě zklamáním.

Jak byste hodnotil herní projev týmu? Herní projev týmu nebyl vždycky až tak špatný, ale i když jsme předvedli kvalitní výkon, tak jsme vyhrát nedokázali. V takových zápasech nás vždy srazili fatální chyby jednotlivců.

Překvapilo nebo zaskočilo vás něco v podzimní části 1. B třídy? Možná to, s jakým úsilím se vedení PKFS snažilo dohrát poslední odložené kolo.

Hodně se poslední dobou mluví opět o rozhodčích. Jak vidíte jejich výkony? To máte těžké, každý někdy udělá chybu, ale mi si na rozhodčí určitě stěžovat nemůžeme.

Zklamal vás někdo z hráčů nebo naopak potěšil svými výkony? Zklamalo mě více hráčů, ale spíše přístupem k tréninku než svými výkony. Že většina hráčů nedosahovala formy z jarní části minulého ročníku je více než jasné, ale příčinu vidím právě v tréninku. Ta počáteční euforie, kdy jsme v zimě u mužstva začali, přeci jen nutila i starší hráče trénovat, bohužel to se v létě nepovedlo a já osobně v tomhle vidím hlavní příčinu naší mizérie.

Bylo nějaké utkání, kdy jste byl zklamán a naopak, ve kterém zápase vás mužstvo potěšilo? Zklamán jsem byl v utkání v Heřmanově Huti, kterého jsem se účastnil jako hráč. Soupeř šel velmi brzy do oslabení, hráli jsme poměrně dobře dopředu, ale nedokázali jsme ubránit jejich dva brejkové útočníky a prohráli. Nedali jsme pokutový kop a navíc Svoboda po zbytečných faulech náš tým také oslabil. Hodně dobře jsme zahráli v Chotěšově, kdy jsme prohráli díky fatálním chybám v obraně, jinak jsme soupeře po celý zápas přehrávali. Sami trenéři Chotěšova se divili jak je možné, že jsme v tabulce takhle dole. Škoda že jsme takhle nedokázali zahrát nějaké utkání před našimi příznivci. Bodový zisk a nelichotivé umístění vám prakticky zajišťuje boj o záchranu.

Jaký cíl si dáváte do jarní části soutěže? Chceme důstojně dohrát soutěž.

Je kádr dostatečně kvalitní nebo uvažujete o posílení? O nějaké posily se samozřejmě snažíme.

Co čeká hráče v zimní přípravě. Zúčastníte se nějakého turnaje? Jarní příprava začíná 12. ledna. Jak znám Vlastu Mrázka, tak to nebude žádný med, ale to k fotbalu patří. Hráči si musí uvědomit, že to dělají hlavně pro sebe. Jestli chtějí své výkony zlepšit, musí na sobě v zimě tvrdě zamakat. Turnaj žádný hrát nebudeme, Máme naplánováno poměrně velký počet přípravných utkání. V Přimdě má soustředění několik mužstev z kraje, nikam nemusíme dojíždět a školní hřiště je ideální.

Kdo se podle vás popere o postup a kdo o záchranu? Postup přeji Dlouhému Újezdu, myslím si že mají suveréně nejlepší mužstvo. Rozvadov a Bezdružice také určitě ještě neřekli poslední slovo. V dolních patrech tabulky je to až na nás dost vyrovnané, ale přál bych si, aby mužstva Konstantinových Lázní a Plané, případně další tachovské celky, na jaře zabraly a sestupovým starostem se vyhnuly.

František Hlas