Vítězství Postřekova.

Postřekov - V prvním jarním zápase na své půdě přivítal poslední celek LA třídy Po - střekov předposlední Železnou Rudu. Na svého soupeře ztráceli domácí čtyři body a díky vítězství se přiblížili soupeři na rozdíl jediného bodu. Na 13. místo zaručující baráž jim chybí body tři.

 

Postřekov- Železná Ruda  2:0 (1:0)

Začátek utkání byl vyrovnaný, mírnou převahu si vytvořila Železná Ruda, jejíž hráči byli útočnější než domácí, kteří si vytvářeli příležitosti jen z brejků.

Po jednom z nich zahrával Lukáš Jasan po faulu u rohového praporku trestný kop. Po nacvičeném signálu pak skóroval hlavou kapitán Postřekova Jiří Tauer-1:0.

Poté se hra vyrovnala a hosté byli blízko vyrovnání. Nebezpečnou střelu z hranice šestnáctky dokázal gólman Nosek vyrazit na roh. Do konce poločasu si několik přfležitostí vytvořili i domácí, ale zvýšit své vedení nedokázali. Ve druhé půli už byli domácí lepším celkem a dostávali se do šancí. Ze své převahy vytěžili gól až v 60. minutě, kdy se po kombinační akci po ose Buček-Tauer-Jasan dostal míč před odkrytou branku k volnému Pavlu Váchalovi, který zvýšil na 2:0.

Poté Postřekovští zodpovědným a taktickým výkonem bránili vyýsledek. Několik minut před koncem bylů sražen ve vápně domácí útočník Buček, sudí Duda však pokutový kop neodpískal. V boji o záchranu si Postřekov připsal tři body z vítězství 2:0.
V příštímkole se Postřekov utká v sobotu s celkem VD Luby, kterému v tabulce patří čtvrtá příčka.

Postřekov: Nosek - Wirt, Pavel Řezníček, Petr Tauer, Štraffer (46. Pazdera) - Martin Beroušek, Cibulka, Buček, Jiří Tauer - Jasan (80. Vaněk) a Pavel Váchal. Trenér: Vladimír Jahn.              Z. Mifek