Fotbalisté Strakonic překonali úvodní krizi. Výsledkem je páté místo v tabulce.

Strakonice/ Občas to byly nervy. Jindy svěřenci trenéra Jaroslava Voříška jasně kralovali. Předváděli pohledný fotbal i herně propadli.

A nakonec se všichni shodli: Vydařený podzim.

Tak se dá ve stručnosti vyjádřit pouť první polovinou divizní sezony v podání fotbalistů SK Strakonice 1908.

Jak se tým prokousával k pátému místu kolo po kole?

Bzová – SK 0:1 (0:0)

Strakonicím sice úplně podle představ nevyšla letní příprava, vstup do nového ročníku však ano. Na hřišti Středočechů rozhodla levačka Karla Cibulky. „Hráči splnili do puntíku, co jsme chtěli,“ pochvaloval si po zápase šéf klubu Michal Káník.

SK – Třeboň 0:1 (0:0)

Jediný gól v jihočeském derby vstřelili hosté v 85. minutě. Vše mohlo být jinak, kdyby domácí dokázali zužitkovat své šance na začátku první půle.

Horažďovice – SK 1:0 (1:0)

Zbytečná prohra. Rozhodující okamžik přišel ve 22. minutě. Pár minut nato byl hostům navíc vyloučen Petr. V 75. minutě se síly na hřišti srovnaly. Strakonice měly v samém závěru tři tutovky – v koncovce však zklamaly. Duel nedohrál Nousek, který si zlomil nohu.

SK – Králův Dvůr 2:2 (0:1)

Duel plný zvratů. V poločase prohrávali Strakoničtí 0:1, navíc od 27. minuty hráli bez vyloučeného Hovorky. I tak dokázali ve druhé půli skóre otočit. Jenže polevili v koncentraci a hosté deset minut před koncem srovnali.

Prachatice – SK 2:1 (1:1)

Touto porážkou vyvrcholila krize mužstva od Otavy. „Doufám, že budeme patřit mezi ty, na kterých se Tatran nechytí,“ uvedl před utkáním trenér Jaroslav Voříšek. Soupeř měl na kontě tehdy jedinou výhru. Podle hodnocení Jaroslava Voříška ale vyhrál zaslouženě. I když musel otáčet z 0:1 na 2:1.

Kouč dostal poté za úkol od vedení klubu získat v následujících dvou zápasech minimálně čtyři body.

SK – Vejprnice 3:2 (2:1)

První krok se povedl. Ale bylo to hodně se štěstím. Domácí dvakrát vedli, hosté dvakrát vyrovnali. Duel nakonec rozhodla spolupráce bratrů Káníků – Michal byl v roli nahrávajícího, Patrik v roli střelce.

Votice – SK 0:1 (0:0)

Petr Dolejš. To byl muž, který uklidnil třesoucí se židli pod trenérem Voříškem. Jeho gól byl jediný v zápase. Výhra na hřišti lídra, který do té doby z šesti zápasů pouze jednou remizoval, byla událostí kola. Příjemný šok...

SK – Viktoria Žižkov B 0:1 (0:0)

Remízový zápas rozhodla fatální chyba při odkopu (přesně tak zněl i titulek ve Strakonického deníku – byl naprosto vypovídající). Nešťastníkem byl stoper Zdeněk Svoboda.

Písek – SK 1:3 (0:1)

Pro oba soupeře to bylo superderby. Strakonice byly lepší. Tečka. Daly víc gólů a podařilo se jim uhlídat i exstrakonického kanonýra Jana Zušťáka. Kromě střelců branek na straně hostů (Chvosta, Hajdušek a P. Káník) byl nejvíce vidět Petr Dolejš.

SK – Admira Praha 4:1 (2:0)

Vynikající výkon ze strany domácích. Tým zahrál skvěle. Pohlednému duelu, ve kterém však Pražané zklamali, kralovaly pohledné kombinace dvojice P. Dolejš – P. Káník.

Motorlet Praha – SK 2:1 (1:1)

Zranění palce na noze nepustilo do zápasu hnací motor Jihočechů Petra Dolejše. Domácí vedli už od 2. minuty, hosté ale za další tři srovnali. Vlažná dvacetiminutovka na začátku druhé půle ze strany Strakonických byla rozhodující, během ní dostali druhý gól.

SK – Domažlice 3:1 (1:0)

Střetnutí hodně podobné tomu s Admirou. Průběhem a téměř i výsledkem. Výhru zařídil útočník Chvosta: dal dvě branky, na třetí přihrál.

Jankov – SK 2:3 (0:2)

Hosté vedli po více než hodině hry už 3:0. Jenže polevili v koncentraci, začali hodně chybovat. Domácí dali gól, pak ale neproměnili penaltu, což byl klíčový okamžik. V samém závěru ještě Jankov snížil.

Doubravka – SK 2:3 (2:1)

Na hřišti posledního to nebyl žádný med. Strakoničtí museli otáčet zápas, dvakrát dotahovali náskok soupeře. Mužem zápasu byl Michal Káník – na jeden gól přihrál, ten vítězný dal sám.

SK – Klatovy 1:3 (0:2)

Nevydařená tečka. Západočeši byli lepší. Strakonicím se v poli nedařilo, hra nebyla podle představ, byla znát únava.

CO TAKÉ ZAZNĚLO BĚHEM PODZIMNÍ ČÁSTI

„Chceme se hlavně vyhnout sestupovým starostem.“                              Šéf klubu Michal Káník k předsezonním cílům

„Určitě budeme hrát za Jardu. Za takového trenéra tam musíme nechat srdce. Budeme za něj bojovat.“

Kapitán Patrik Káník před utkáním ve Voticích, které rozhodovalo o setrvání kouče u týmu

"Cítím se fajn a klukům děkuji. Ať hráli za mě, za sebe nebo za klub jako takový, je jedno. Prostě hráli skvěle.“

Trenér Jaroslav Voříšek po vítězství 1:0 ve Voticích

„Vyhrát velké derby je pěkný pocit.“                                                      Trenér Jaroslav Voříšek k výhře v Písku 3:1

„S ním bychom neprohráli.“                                                                   Útočník Petr Hovorka po prohře na Motorletu 1:2 k absenci Petra Dolejše

„Konečně mi zápas vyšel.“                                                                     Útočník Michal Chvosta poté, co zařídil výhru nad Domažlicemi 3:1

„I nezkušené mužstvo by mělo takový náskok udržet.“

Trenér Jaroslav Voříšek k dramatu v Jankově, kdy Strakoničtí vedli už 3:0, ale nakonec se strachovali o výsledek

„Já jsem spokojený. Nemyslel jsem si, že dopadneme tak skvěle.“            Šéf klubu Michal Káník při hodnocení půlsezony