Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté Zbůchu předčili očekávání.

Suverén loňského roč­níku I. A třídy Baník Zbůch si po historickém postupu do nejvyšší krajské soutěže ne­kladl nijak přehnané cíle. Pod­le slov trenéra Petra Lukáška mělo být hlavní metou fotba­listů ze severního Plzeňska udržení v nejvyšší krajské fot­balové soutěži. To se jeho svě­řencům podařilo v podzimní části přesvědčivě naplnit, i když úvod soutěže tomu příliš nenasvědčoval.
Nováček totiž hned v prv­ním kole zavítal na půdu jed­noho z favoritů, do Tachova. „Byl to pro nás velmi těžký za­čátek, ale hráči podali výbor­ný výkon. Přesto jsme neodo­lali tlaku domácích a v závě­rečné čtvrthodině třikrát in­kasovali. Více než porážka nás však mrzela ztráta dvou zra­něných hráčů," vzpomíná na premiéru zbůšský kouč. Po remíze doma s Rokycany přišel pro fotbalisty Zbůchu nepovedený zápas v Přešti­cích, který ovlivnil jejich vý­sledky i v dalších zápasech. V tomto utkání viděli čtyři hráči Zbůchu červené karty, po nichž následoval pro Brože pě­tizápasový a pro Pfeifera čtyř­zápasový trest. Bohužel hráči v tomto střetnutí hráli nedisciplino­vaně a absence Brože a Pfeife­ra a zraněných Plahse a Hrd­ličky nadlouho ovlivnila naše výkony," tvrdí lodivod Baní­ku. Ten se také po celou první polovinu soutěže pohyboval téměř na chvostu tabulky.
Obrat k lepšímu přišel až v devátém kole. „To jsme poprvé od úvodního kola nastoupili kompletní a povedlo se nám senzačně vyhrát na půdě v té době druhého Manětína. Hráči získali sebevědomí, poznali, že mohou hrát rovnocennou par­tii i s týmy z čela tabulky, a přišlo naše vítězné tažení." Zbůch pak v následujících zápasech nejprve doma dekla­soval Bolevec 4:0, zvítězil v Touškově i v Horní Bříze. Jeho vítěznou sérii zastavil až celek Chrástu, který si ze Zbůchu odvezl bod. Proto také i přes vysokou prohru v předposled­ním kole v Holýšově zavládla po skončení podzimní části ve Zbůchu spokojenost. „S pátou příčkou jsme na­výsost spokojeni, ale uvědo­mujeme si, že nás čeká těžké jaro. Tabulka je totiž s výjim­kou prvních tří týmů a posled­ní klatovské rezervy velice vy­rovnaná a po dvou kolech mů­že být všechno jinak," uvědo­muje si již nyní kouč Lukášek. Jeho svěřenci v úvodu jara hostí lídra z Tachova a zajíždě­jí do Rokycan.

Přípravu na jaro zahájí Zbůch desátého ledna. „Tré­novat budeme výhradně v do­mácím prostředí. Mužstvo chceme posílit o dva perspek­tivní záložníky. Tým má nato aby se v přeboru udrželo," věří kouč Zbůchu.

Ivan Tafat

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.