Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNovým předsedou TJ Holýšov je Karel Králík.

Holýšov - Vysokou účast měla páteční Valná hromada Tělovýchovné jednoty Holýšov, která se uskutečnila v přísálí MKIS. Nedostavil se pouze jeden ze Vysokou účast měla páteční Valná hromada Tělovýchovné jednoty Holýšov, která se uskutečnila v přísálí MKIS. Nedostavil se pouze jeden ze 73 pozvaných delegátů oddílů TJ. Důvodem vysoké účasti byl také fakt, že po čtrnácti letech byla valná hromada volební.

Celou akci zahájil předseda Ti Miloslav Lavička. Ten byl zvolen za předsedu po smrti Jaroslava Králíka, ktery' tuto funkci dlouhá léta vykonával a na jehož počest drželi všichni přítomní minutu ticha.

Následovala zpráva o činnosti Ti za rok 2006, kterou sestavil a přečetl dlouholetý člen a nyní již bývalý tajemník Josef Fictum. Svoji zprávu ovšem rozšířil a zmínil se o činnosti již od roku 1993, což byl pro Ti rok zlomový. „V tomto roce se nás sešlo pouze 17 a zvolit předsedu a členy výboru byl problém. V té době byl, dá se říci přinucen, do funkce předsedy Jaroslav Králík," vzpomínal Fictum. Nezapomněl však zmínit, že od té doby se Ti rozrůstala tak, že v roce 2001 měla 1183 členů. Cílem v dalších letech bude získat další členy, rozšířit počet oddffů, pečovat o majetek, vystavět šatny a zázemí pro oddíl hokeje.

Došlo také na ocenění dlouhodobých členů TJ. Od starosty Holýšova Antonína Pazoura převzali ocenění Jaroslava Schrtipferová a Josef Fictum. „Bohužel ve své funkci musím již skončit. Ať je to ze zdravotních důvodů nebo kvůli tomu, že už se moje názory trošku liší s názory vás mladých. Vždycky jsem se snažil, aby holýšovská tělovýchovná jednota patřila k těm lepším na okrese," řekl s dojetím Fictum. Na popud delegáta Radka Špillera byl pak jmenován čestným členem výkonného výboru.

Podporu města přislíbil starosta Antonín Pazour, dlouhodobý člen TJ. Zároveň ale také připomněl, že i Holýšovští budou muset v příštím roce žádat o finanční příspěvek novým grantovým systémem.

Poté už došlo na volbu předsedy. Na tento post byl navržen pouze jeden kandidát - Karel Králík, předseda fotbalového oddílu a předseda STK Okresního fotbalového svazu. Pro něj hlasovalo veřejně celkem 71 delegátů.

"To, že jsem získal tuhle funkci, mě zase až tolik netěší, protože si uvědomuji zodpovědnost, kterou přináší. Představoval bych si na tomto místě někoho mladšího. Udělám však vše pro to, aby naše TJ byla stále ta lepší na okrese," komentoval své zvolení nový předseda.

Do revizní komise byli navrženi a poté zvoleni tři členové - Alena Burianová, Stanislav Sloup a Martin Polák. Poté následovala volba zástupců do osmičlenného výkonného výboru, ktery' se s revizní komisí musí sejít nejdéle patnáct dní po konání valné hromady.  (bub)