Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALRožboud hrával v Tatranu vynikající fotbalové partie.

NETOLICE - Fotbalový záložník Stanislav Rožboud nasbíral ve své bohaté fotbalové kariéře, která ještě zdaleka nekončí, i prvoligové zkušenosti. nejvyšší českou soutěž si zahrál v dynamu ČB.

Technicky vyspělý hráč je v současné době oporou S. Ústí ve III. lize, věnuje se i výchově talentů v českobudějovickém Dynamu. Rád vzpomíná i na doby, ve kterých hrával  fotbalové mistrovské zápasy ve druhé lize pod Libínem.

První ligu jste si zahrál v Dynamu ČB, jaké byly vaše fotbalové začátky v Netolicích?

Táta mě na netolický stadion přivedl na první trénink už v pěti letech. On tam hrával, jako malý kluk jsem s ním chodil na zápasy.

Tam jste tedy udělal první fotbalové krůčky?

Začal jsem v přípravce. V Netolicích jsem kopal až do mladších žáků, ve starších jsem přestoupil do Dynama. V této věkové kategorii to byl  hrozný skok. V Netolicích jsem hrál první A třídu, najednou jsem byl v Budějoviích, které hrály ligu.

Vzpomenete si na váš první zápas v prachatickém dresu?

V Prachaticích jsem se objevil buď v roce 2002 nebo o rok později. Tehdy jsem šel hostovat z Budějovic do druhé ligy. Nebyly to pro mě špatné sezony. Škoda, že to s fotbalem v Prachaticích dopadlo, jak to dopadlo. Škoda, že se liga nehraje. Fotbal postupně upadal.

Zůstali vám z tehdejších týmů kamarádi?

No jistě. Je jich hodně. Já do Prachatic nepřicházel jako do neznámého prostřtedí. Byli tam třeba kluci z Budějovic, se kterými jsem se znal z Dynama, nebo tam  byli třeba Luboš Pecka a Pavel Babka.

V současné době se věnujete mládeži v SK Dynamo ČB.  Baví vás tato práce?

Moc. Opravdu mě strašně baví. Chtěl bych se jí dál věnovat, chci si udělat trenérskou licenci. Těším se na každý trénink s dětmi.

Kamil Jáša