Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté Touškova věří, že bude líp.

Loňská teprve druhá sezona v nejvyšší krajské sou­těži se fotbalistům Sokola Měs­ta Touškov nebývale vydařila. Dlouho vedoucí tým skon­čil nakonec druhý za postupu­jícím mužstvem Domažlic. Navíc se Touškovští stali vítě­zi krajského poháru a směle vzhlíželi i k dalšímu ročníku přeboru.
Plánovali si umístění v první třetině tabulky. Už také proto, že soupiska mužstva do­znala jen minimum změn. „Odešli jen Jiří Scheinherr na hostování do Rokycan a brankář Nikrmajer do plzeň­ského Rapidu, aktivní činnost ukončila naše dlouholetá opo­ra Roman Šesták. Na druhou
stranu se vrátili z hostování v dorostu Vejprnic talentovaný Čechura a Holý, z Líní k nám přestoupil Jan Fürbacher a z SK ZČR Svoboda," rekapitulu­je pohyb v hráčském kádru předseda oddílu Josef Bártík.
Začátek přeboru Touškov­ským také vycházel. Po třech kolech se tým držel se sedmi body na čtvrtém místě. „Jenže pak jsme nečekaně podlehli doma Sušici a naše výkony šly postupně dolů," podotýká Jo­sef Bártík. Vše vyvrcholilo sérií tří po­rážek, po kterém byl od muž­stva odvolán trenér Milan Ma­reš. Toho potom nahradil ka­pitán týmu a exligista Kamil Bárta. „Trenér Mareš rozhodně odvedl v Touškově kus dobré práce, ale v průběhu podzimu došlo u některých hráčů k po­klesu formy i motivace. A by­lo nutné na situaci nějak rea­govat," říká Bártík s tím, že na nepřesvědčivých výkonech týmu se podepsala také řada zranění.
„Největším problémem ale bylo proměňování šancí," tvr­dí klubový šéf. Touškovu se nedařilo zejména v domácím prostředí. Ze sedmi zápasů tu dokázal vyhrát jen dva, pětkrát vyšel naprázdno, a propadl se pořadím přeboru až na dvanáctou příčku.

Po páteční valné hromadě je jasné, že tým i na jaře pove­de v roli trenéra Kamil Bárta. Ten byl zároveň uvolněn z výboru klubu a jeho místo za­ujala Kateřina Müllerová. Ostaní členové včetně předse­dy ve svých funkcích setrvali. S velkými změnami v Tou­šově nepočítají ani ohledně složení mužstva. „V současné době máme dvacetičlenný kádr. Sice nám chybí trochu kvalita, přesto lze očekávat jen minimální změny," oznamuje Bártík. Nelichotivé umístění týmu Touškova před jarními odve­tami je sice zklamáním, ovšem staronový předseda zůstává nadále optimistou. „Pokud nás znovu nepo­stihne velká marodka, jako na podzim, věřím, že je v silách mužstva skončit v běžícím ročníku krajského přeboru v horní polovině tabulky," míní Josef Bártík.

Ivan Tafat

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.