Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTrenér Beznoska ve Bzové skončil, věří ale, že se mužstvo zachrání.

 

Bzová/ Divizní celek Bzové vybojoval v průběhu podzimu celkem devatenáct bodů a udržel se v početné a vyrovnané skupině ve středu tabulky. Na jaře ovšem Bzovou již nepovede trenér Miloš Beznoska, který zde ukončil po utkání s Jankovem své angažmá. Jak ale Beznoska uvedl, bude na Bzovou rád vzpomínat.

Jak jste spokojen s podzimem a s faktem, že Bzová pod vaším vedením vybojovala devatenáct bodů?

Já si myslím, že to je momentálně dost bodů na to, co nás všechno během podzimu pronásledovalo. Zranění a vyloučení klíčových hráčů, ani hra nebyla jako v minulé sezoně, tak si myslím, že devatenáct bodů je uspokojivých.

Střed tabulky je poměrně hodně vyrovnaný. Jaro asi bude z tohoto pohledu hodně těžké a každý bod bude mít cenu zlata.

Samozřejmě. Mě mrzí hlavně porážka v předposledním kole doma s Domažlicemi, protože kdybychom vyhráli,  tak jsme byli šestí a bylo by to super. Takhle bude o sestup bojovat ještě hodně mužstev.

Proti loňskému podzimu má Bzová na svém kontě letos o dva body méně. Byl letošní podzim v něčem podobný tomu loňskému?

Byl. Sbírali jsme opět body venku a ztráceli doma. Letos jsme ztratili více bodů doma a proto máme o dva body méně.

Jak jste právě zmínil, Bzová nasbírala na hřištích soupeřů více bodů než na domácí půdě. Je to dáno tím, že Bzové vyloženě vyhovuje hra zezadu a na brejky?

Ano. Nám se prostě nedaří tvořit doma hru. Měli jsme obrovské problémy chodit do plných, proto se nám dařilo více venku, kde jsme měli nacvičené určité věci, které se nám dařily a proto jsme body vozili.

Bzová letos hraje své zápasy v Hořovicích, kde je větší hřiště než ve Bzové. Myslíte si, že i tento fakt mohl hrát svou roli?

Já si myslím, že vždy je lepší pro domácí mužstvo velké  hřiště. V Hořovicích to bylo lepší, ale ve Bzové na nás chodilo více diváků, než v Hořovicích.

Co bylo během podzimu největší slabinou mužstva?

To nevím. Neviděl bych žádnou největší slabinu. Ten půlrok jsme odehráli průměrně a jak říkám Bzová to bude mít ještě na jaře těžké.

Koho považujete ze současného kádru Bzové za tzv. stavební kámen mužstva?

V obraně odvedli velký kus práce Štěch a Kaufman. V záloze Krejčí a mladej Bežo se jeví, že by do budoucna mohl být kvalitním fotbalistou. V útoku Vlasta Ehl a do doby, než se nechával vylučovat, tak Tomáš Černý. Ten nám zabrzdil minimálně šest bodů. Útočné duo Černý – Ehl, to byla velká kvalita.

Čím si vysvětlujete, že Bzová dokázala porazit například Třeboň nebo Admiru a remizovala ve Voticích, ale se slabšími soupeři se tolik nedařilo?

Když přijela Třeboň nebo Admira, tak s námi hráli fotbal a byl tam prostor. My jsme s nimi hráli jako venku. Hráli jsme zezadu a na brejky. Když sem přijely Domažlice nebo Vejprnice, tak to zatáhly a hrály na brejky, a proto to vždy tak dopadlo.

Považujete za výhodu, že na jaře bude Bzová hrát s celky jako Jankov, Prachanice nebo Horažďovice na domácí půdě?

Za rok a půl co jsem tam zažil, body vozíme z venku a doma ztrácíme. Nevím, co se bude na jaře dít.

Myslíte si, že s tím, co Bzová předváděla na podzim, že se dokáže na jaře zachránit?

Pokud kádr bude pohromadě, nebudou zranění a nenechají se hráči zbytečně vylučovat a doplní se kádr o dva hráče, ale to už si musí doplnit nový trenér, tak si myslím, že se tohle mužstvo v pohodě musí zachránit. Já jsem po zápase v Jankově ukončil své angažmá ve Bzové a momentálně se věnuji „skautingu“ u agenta pana Laciny.

Co vás vedlo k ukončení angažmá ve Bzové? Byla to nabídka od agenta pana Laciny?

Ano, byla to ta nabídka. Pan Míšek to věděl, nechávali jsme to na konec sezony, aby se mužstvo nerozhodilo. Myslím, že jak já s hráči, tak hráči se mnou jsme vycházeli velmi dobře a rád na Bzovou budu vzpomínat, ale dostal jsem nabídku od agenta pana Laciny, pro kterého dělám „skauting“. Takže sedím v kanceláři a pracuju, to jsem v životě nedělal.

Nejtěžší zápas

 

Marila Votice – FC Bzová 0:0:  Trenér Beznoska váhal, který zápas zvolit jako nejtěžší. „To je těžké říct, v každém zápase něco najdete,“ uvedl dnes již bývalý trenér Bzové, který po chvíli přemýšlení zvolil bezbrankovou remízu na půdě v té době vedoucích Votic. „Hrálo se na těžkém terénu, navíc  jsme nebyli kompletní a mužstvo bylo rozhozené,“ podotkl Beznoska, který si cenil výkonu hráčů na půdě lídra. „Tam si kluci mákli a vybojovali bod, i když soupeř byl jednoznačně lepší,“ dodal Miloš Beznoska.

Nejcennější vítězství

Jankov – Bzová 1:7: „Hlavně venku jsme odehráli velmi kvalitní zápasy,“ podotkl Miloš Beznoska, který vybral utkání posledního podzimního kola, ale připomněl i další cenné výsledky. „Vyhrát v Jankově 7:1, vyhrát na Motorletu, remizovat na půdě v té době prvních Votic, to jsou zápasy, kde byla kvalita, dalo se na to dívat, což ocenili i diváci soupeře,“ dodal trenér Beznoska.

Nejhorší zápas

 

FC Bzová – Slavie Vejprnice 1:4: Při vybírání nejhoršího podzimního zápasu to trenér Miloš Beznoska neměl lehké. „Těch bylo dost, ale myslím si, že doma s Vejprnice, to se nám totálně nepovedlo,“ uvedl Beznoska, který podotkl, že  nepovedených domácích zápasů bylo více. „Od šestého kola byly domácí zápasy příšerné,“ dodal Beznoska.

 

Jan Vildmon

 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.