Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNevyrovnaný podzim fotbalistů Manětína.

V úvodu soutěže hrá­li jako z partesu. Pět utkání, pět výher! Mezi nimi dokonce rekordní nářez v Plzni týmu Rapidu. Jenže v šestém kole přišla porážka 1:2 v Horní Bříze a po sedmém kole ztráta první příčky. A konečná podzimní bilance v krajském přeboru? Čtvrté místo a na vedoucí Ta­chov ztráta čtrnácti bodů.
„Spokojenost je jen částeč­ná. Začátek byl z naší strany famózní, ale jak se rozehrály futsalové soutěže, výkonnost mužstva upadala," konstato­val Zdeněk Štolka, sekretář klubu, který na lavičce po de­vátém kole vystřídal rezignu­jícího trenéra Josefa Pátka.
Je známo, že opory Manětí­na dávají přednost futsalu. Za Eco Praha hrají Dlouhý, Pleyer, Stejskal, za Mělník válčí Spal s Bouškou a plzeň­ský Motáček reprezentuje Šimlinger. To je víc než polo­vina mužstva. „V době, kdy začnou futsalové soutěže, jsou hráči fotbalem přesyceni. Na trávníku je to pak znát," tvrdí Zdeněk Štolka.
Ještě se vrací k výbornému úvodu. „Na Rapidu jsme poda­li vynikající výkon. Lépe jsme na podzim nezahráli. Ale i když jsme potom ztratili první příčku, herně řada utkání ne­byla špatných. K remíze či ví­tězství chybělo jen málo. Tře­ba s Tachovem, kdy jsme na­konec 2:3 prohráli," bilancuje Štolka. Osobně ho mrzí stejně těsná domácí porážka, 2:3 s Přešticemi. „Druhou půli jsme měli drtivou převahu a zaho­dili spoustu šancí. Mohli jsme tak mít o šest bodů víc, ale i tak je čtvrté místo pěkné." Mužstvo mělo ve svém stře­du jedinou stálici. „Celý pod­zim byl stoprocentní stoper Mikulík, který je skutečnou osobností. Ostatní střídali vý­borné výkony s horšími," míní Štolka. „Třeba Dlouhému s Bouškou se v závěru podzimu pro únavu už nedařilo. Je to pro ně těžké, jeden den hrají futsal třeba na Moravě a druhý den mají být v Manětíně," chápe výpadky opor sekretář a trenér v jedné osobě. Přiznává, že zimní přípra­va mužstva bude už tradičně specifická. „Kádr by měl zů­stat pohromadě, ale problé­mem bude vůbec se sejít," říká Štolka.
Původně se Manětín přihlá­sil na zimní turnaj Doubravky, ale po zvážení situace svou přihlášku stáhl. „K tolika utkáním bychom se nesešli. Zatím máme v plánu v únoru tři přípravná utkání na umělé trávě: v Praze se Zličínem, v Žihli s Jesenicí a Bezdružice­mi," nastiňuje Štolka.

V roli trenéra už zřejmě pů­sobit nebude. „O novém kouči rozhodneme v lednu. Může se stát, že mužstvo bude mít hra­jícího kouče. Tři borci mají li­cenci B," říká Zdeněk Štolka.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.