Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALO osudu utkání Králova Dvora s Domažlicemi rozhodne soud.

Králův Dvůr/ Ani několik týdnů po skončení podzimní části divizní skupiny A není jisté kolik bodů bude mít  Králův Dvůr před začátkem jarní části soutěže.  Stále totiž není dořešena kauza utkání druhého kola Domažlice - Králův Dvůr.

A o co konkrétně šlo? „My jsme v Domažlicích prohráli 2:0 naprosto regulérně, ovšem zápas začal s tím, že jsme čekali asi 35 minut v kabině na začátek. Všichni viděli, že je to jasná kontumace,“ popsal původ celého problému králodvorský trenér Kučera, který následně navázal. „Řády dávají jasná pravidla, jak se domácí zpozdí o dvacet minut, měl by zápas být automaticky kontumován. Výmluva, že nejde tiskárna, nepříchází v úvahu. Disciplinární komise nám dala za pravdu, zápas zkontumovala v náš prospěch,“ uvedl Kučera.

Jenže Domažlice se odvolaly a odvolací komise kontumaci zrušila. „Odvolací komise v čele s panem Lněničkou vše postavila na hlavu. Vysvětlili nám, že čekací doba je ne dvacet, ale čtyřicet minut, což je ale jen pro hosty v případě dopravy a podobných situací,“ uvedl Kučera, který následně přidal další postřeh. „Připadá mi, že odvolací komise na just vyjádření disciplinární komise zvrátila v náš neprospěch,“ podotkl trenér Králova Dvora. Vzhledem k tomu, že cábelíci neměli možnost, jak se odvolat k fotbalovým orgánům, sáhli k jinému kroku. „Nezbývalo nám, než se odvolat k civilnímu soudu, což jsme udělali a teď čekáme na vyjádření,“ podotkl Kučera, který věří v úspěch. „Myslím, že to je tak jednoznačné, že ty body máme stále ve hře,“ dodal trenér Kučera.

Jan Vildmon