Kalendář

<< květen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNováček skončil po podzimu druhý a má dokonce šanci bojovat o postup.

BEZDRUŽICE - Předseda Tělovýchovné jednoty Jiskra Bezdružice hodnotil první polovinu sezóny ve fotbalové 1. B třídě

Nováček 1. B třídy Jiskra Bezdružice příjemně překvapila nejen své příznivce, ale i fotbalové odborníky. Po podzimní části soutěže má 28 bodů, stejně jako vedoucí Sparta Dlouhý Újezd. O bezdružickém fotbalu jsme si povídali s předsedou Tělovýchovné jednoty Jiskra Bezdružice Petrem Kalistou.

Jak jste spokojený s umístěním družstva po podzimní části a je podle vašich předsezónních představ?

Náš první vstup do krajských soutěží v novodobé historii oddílu nemůžeme hodnotit jinak než jako úspěšný. Po překvapivém, ale zaslouženém postupu do I.B. třídy, letos v létě z baráže, jsme si v oddíle dali za cíl udržet soutěž i pro příští sezónu a pohybovat se ve středu tabulky.

Jak byste hodnotil herní projev týmu?

Mužstvo se prosazovalo nejen bojovností, ale i herní kvalitou. Trenéři vsadili na útočný styl. Proto jsme nastříleli také hodně branek a to jsme spoustu gólovek neproměňovali. Je potěšitelné, že v koncovce se prosazuje více hráčů i z druhé vlny.

Překvapilo, nebo zaskočilo vás něco jako nováčka v 1. B třídě?

Výkonnost mužstev ze spodní poloviny tabulky. Měli jsme za to, že soutěž bude podstatně vyrovnanější. Je potěšitelné, že oba nováčci z Tachovska jsou v popředí tabulky.

Hodně se poslední dobou mluví opět o rozhodčích. Jak vidíte jejich výkony?

K rozhodčím se obecně nevyplácí moc vyjadřovat. Přesto si dovoluji tvrdit, že kvality řady okresních sudích jsou vyšší než rozhodčích v I.B. třídě. Naše utkání řídili pochopitelně rozhodčí z jiných okresů. Až na výjimky se jim utkání z našeho úhlu pohledu nepovedla. Otázka rozhodčích se diskutovala i na setkání s vedením fotbalu Plzeňského kraje s oddíly I.B. třídy. Úbytek rozhodčích, potažmo kvalitních, ohrožuje i oblíbené sobotní zápasy. Podle návrhu kraje bude vždy jedna skupina I.B. třídy hrát pouze v neděli. Bohužel, můj návrh na podstatné zvýšení finančního ohodnocení rozhodčích, a tím k získání nových, nebyl akceptován. Nevidím ale jinou cestu k získávání nových arbitrů.

Zklamal vás někdo z hráčů nebo naopak potěšil svými výkony?

Neřekl bych zklamal, ale přístup některých hráčů, hlavně z lavičky, nebyl podle představ mých i trenérů. P. Kuncl a v závěru i K. Svoboda chyběli na tréninku i na zápasech. Na druhou stranu potěšili ještě nedávní dorostenci Gengel, Korynta, Kalista a Martin Blažek, kteří patřili k tahounům mužstva. Střelecky se prosadili Sládek i Hvízdal. Musel bych však jmenovat téměř celé mužstvo. Bohužel, skoro celý podzim chyběl pro zranění kapitán Kadeřávek.

Bylo nějaké utkání, kdy jste byl zklamán a naopak, ve kterém vás mužstvo potěšilo?

Nemohli jsme dlouho strávit utkání s Dlouhým Újezdem. Vlastní vinou jsme od začátku hráli o deseti a propadli herně i takticky. Chyběla bojovnost a jediná porážka v soutěži byla tudíž zasloužená. Domácí Sparta se ukázala efektivnější a zkušenější. Dobrý výkon jsme od našich hráčů viděli už v prvním utkání s H. Hutí. Myslím, že i hra v Rozvadově měla kvalitu a před rekordními návštěvami jsme v obou zápasech naplno bodovali.

Bodový zisk a druhé místo vám prakticky zajišťuje záchranu a máte ´zaděláno´ na boj o postup do 1. A třídy. Jaký cíl si dáváte do jarní části soutěže?

Je pravda, že nám druhé místo, pouze o skóre za Dlouhým Újezdem, prakticky zajišťuje záchranu a tím i splněný cíl před sezónou. Stojíme však, jako nováčci, pevně oběma nohama na zemi a rádi bychom se chtěli zabydlet v I.B. třídě. O umístění a postupech se rozhoduje až na jaře. Pokud se však naskytne šance na vyšší soutěž, chtěli by jí hráči i realizační tým využít a o postup se poprat. Případná vyšší soutěž by však kladla i vyšší nároky na zajištění chodu celého oddílu kopané. Výbor TJ i za spolupráce města a místních podnikatelů by pak rád udělal vše k jejich naplnění.

Je kádr dostatečně kvalitní, nebo uvažujete o posílení?

Naši trenéři Gengel a Jaroš za vydatné pomoci kapitána Kadeřávka pracují vesměs s vlastními odchovanci. Všichni prošli dorosteneckou soutěží v kraji a M. Kadeřávek patřil do kádru ligové Viktorie Plzeň. Věkovým průměrem patříme jistě mezi nejmladší mužstva ve skupině. Výborně mezi ně zapadl herně i věkem hostující Honza Hvízdal, což už tak neplatí o K. Svobodovi. Chtěli bychom v zimní přestávce přivést další hráče, tak aby se zvýšila konkurence v jednotlivých řadách mužstva. Konkrétní zatím nebudu, ale posily už máme vytipované. Uvidíme co se podaří dotáhnout do konce.

Co čeká hráče v zimní přípravě. Zúčastníte se nějakého turnaje?

Trenéři dávají přednost zápasům s vytipovanými mužstvy a proto nebudeme hrát žádný zimní turnaj. Příprava je naplánovaná podle úspěšného modelu z loňska. Fyzičku chceme získávat v okolních terénech a v místní tělocvičně, dvakrát v týdnu od začátku roku až do poloviny února. Potom už přijdou na řadu přátelská utkání, která směřujeme na umělé trávníky.

Kdo se podle vás popere o postup a kdo o záchranu?

Vypadá to na okresní souboj, i když také Klenčí má určitě postupové ambice a kvalitu. Ač to neříkám rád, T. Přimda je podle mne první sestupujícím. O dalších kandidátech nechci spekulovat, protože to nikomu nepřeji. Vypadá to ale podle výsledků ve vyšších soutěžích, že letos jich bude hodně.

Raritou Jiskry je vlastní fanklub. Co k tomu řeknete?

Fanklub vedený manželi Gengelovými je fantastický. Nevynechal jediné utkání a byl vždy dvanáctým hráčem našeho mužstva a řada soupeřů nám ho závidí. Z mého pohledu mají na vzestupu bezdružického fotbalu svůj velký podíl.

František Hlas

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.