Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbal v kraji má problém, je málo rozhodčích.

V některých okresech Plzeňského kraje se projevuje nedostatek fotbalových roz­hodčích. Konstatovala to kraj­ská komise rozhodčích, která se pod vedením nového před­sedy Ladislava Marešky sešla na společném jednání se zá­stupci okresních komisí roz­hodčích.
Vážná situace je v do­mažlickém okrese, kde je kri­tický nedostatek sudích. Proto nebyly obsazeny na podzim některé zápasy čtvrté i třetí třídy.    .
Kvalitních arbitrů ubývá i v okresu Klatovy, proto odtud nenahlásí v zimě žádného adepta pro řízení krajských soutěží. Na úbytek rozhodčích si stěžovali i zástupci tachov­ského okresu. V práci s rozhodčími je kon­solidovaná situace v okrese Plzeň jih, kde se osvědčily dvoudenní semináře za účasti lektora pravidel.
Také Rokycansko má su­dích relativně dostatek, ale často u nich chybí potřebná kvalita a u schopných zájem postoupit do krajských soutě­ží. Přesto tento okres doporu­čil kraji hned tři adepty na ří­zení krajských soutěží. Na Plzni-severu pozitivně hodnotí zájem většiny rozhod­čích krajských soutěží o řízení soutěží v rámci okresu. V samotné Plzni se nejvíc projevuje zájem mladých o funkci arbitrů. Proto mohlo být na podzim hodně utkání dospělých obsazeno v troji­cích. U některých rozhodčích ale komise postrádá větší od­povědnost, neboť se omluví z řízení utkání často na posled­ní chvíli. Předseda krajské komise rozhodčích Ladislav Mareška seznámil zástupce okresů s tím, jak vypadá aktuální za­stoupení rozhodčích okresů ve vyšších soutěžích.

Nejvyšší zastoupení má Pl­zeň-město (55%) a Plzeň jih (46 %). Naopak nejmíň sudích z okresů ve vyšších třídách je v Rokycanech (16%), Klatovech (24 % ) a na Plzni - severu (26 %).

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.