Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALManažer Jiskry Domažlice je spokojen.

Detail [›]Pojar Jiří
Pojar Jiří
Domažlice - Vydařený podzim mají za sebou fotbalisté Jiskry Domažlice podle slov manažera oddílu Jiřího Pojara. V premiérové divizní sezóně jsou na průběžném devátém místě, o skóre za  Vejpmicemi a minimální bodovou ztrátou na příčky vyšší.
„Myslím, že naše postavení je vcelku dobré a zasloužené. Samozřejmě, že to mohlo být lepší," říká Pojar a pokračuje: „Divize se oproti loňskému roku zkvalitnila. Úroveň divize se zvedla s  příchodem pražských celků a jihočeských týmů Pisku a Prachatic."

Start v republikové soutěži znamenal pro Domažličany nejen radosti, ale i starosti. K příjemným  zážitkům patřil hlavně úvod sezóny, kdy sehrála Jiskra několik vydařených utkání. „Ještě před  začátkem soutěže jsme sehráli pohárový zápas s druholigovým Sokolovem před výbornou  diváckou kulisou. Divácké podpory si nesmíme vážíme. V průběhu podzimu jsme měli návštěvy jako v ČFL." Po Sokolovu následovalo hráčů Jiskry Domažlice. první utkání v Horažďovicích, kde Jiskra po dobrém výkonu těsně podlehla. Velký vliv na další průběh měl úvodní domácí  zápas proti Královu Dvoru. „Velmi kvalitní utkání jsme před rekordní návštěvou 1600 diváků po  dobrém výkonu vyhráli. Bohužel se stala nepříjemná věc. Kvůli technické závadě utkání začalo později. Hosté podali námitku, kterou STK uznala a utkání zkontumovala ve prospěch soupeře,"  popsal Pojar dobře známou událost. S tímto verdiktem se ale funkcionáři Jiskry nesmířili. „Celý  průběh této kauzy nás stál hodně nervů a konečné rozhodnutí odvolací a revizní komise bylo  velkým zadostiučiněním. Hlavní podíl na úspěchu u ORK a současném stavu domažlické kopané  má prezident oddílu Jaroslav Ticháček, který dělá pro fotbal vše," zamyslel se manažer Jiskry. „Před sezónou se nám podařilo vhodně posílit kádr, přičemž jsme ale nezapomínali na odchovance. Několik z nich jich dostalo příležitost, například Kotlan, Kubica, Šmirkl nebo Čech. Pro mladé hráče je to velký skok, ale ukázali, že když na sobě budou pracovat, mohou být  platnými členy mužstva," pokračuje Pojar. Domažličané   se  opírali hlavně o střelecké schopnosti Martina Šota. Dalšími tahouny mužstva podle Pojara byli také Šámal s Bublíkem. Jiskru také  několikrát podržel mladý gólman Mleziva. „Ale i ostatní hráči předváděli dobré výkony a  zaslouží si pochvalu," dodal. A jak se dívá domažlický manažer na důležitou jarní část sezóny?  „Samozřejmě si přeji, abychom pokračovali v dobrých výkonech. Důležitý bude začátek, od toho  se bude vše odvíjet. V prvním utkání na jaře doma hostíme Horažďovice. Doufám, že jim  porážku oplatíme." Jiskra je po podzimu ve středu tabulky, který ale ve vyrovnané soutěži není  'klidný'. „Máme minimální bodové odstupy jak od vyšších, tak i od nižších příček," dodal na  závěr Pojar, který by byl po konci sezóny s devátým, případně lepším místem v tabulce spokojený.

Zdeněk Mifek

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.