Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPlzeň má druhé fotbalové hřiště s umělým povrchem.

 

PLZEŇ - V pátek odpoledne bylo v Plzni slavnostně otevřeno druhé fotbalové hřiště s umělým povrchem. Patří klubu Senco Doubravka. První umělý trávník v krajském městě byl vybudován ve Skvrňanech v areálu 33. základní školy.

Doubravecké hřiště bylo otevřeno výkopem členky rady zastupitelstva města Plzně Petry Fischerové za účasti zástupců firmy generálního dodavatele, doubraveckého klubu a radnice.

„Umělý povrch přišel na šestnáct milionů korun. Deset milionů zaplatilo ministerstvo školství, šest milionů hradila plzeňská radnice. Navíc byla investice klubu v částce půl milionu a pořídila se za ni dlažba okolo hřiště,“ vyčíslil náklady Vladimír Chaloupek, prezident Senca.

Ředitel dodavatelské firmy Milan Vopička si pochvaloval spolupráci s klubem. „Všechno tady klapalo, jak mělo, a ve vysoké kvalitě. Při předchozích našich investicích tomu tak vždy nebylo. Pozitivně hodnotím, co se všechno v Sencu dělá pro fotbal a hlavně pro mládež,“ uvedl Vopička.

Celé odpoledne na novém umělém trávníku probíhaly zápasy mládežnických celků Doubravky. V podvečer se za umělého osvětlení utkala domácí divizní Doubravka s třetiligovou rezervou plzeňské Viktorie. Hosté po bezbrankovém poločase zvítězili 4:1. Jejich góly stříleli Bauer, Šiml, Leitl a Mudra. Za domácí Senco se trefil z penalty Pondělík.

Senco nabízí nový umělý povrch k využití i dalším klubům. Za pronájem hodinové tréninkové jednotky včetně šaten a sprch si bude účtovat dva tisíce korun, pondělí až pátek v době od 8.00 do 14.00 hodin tisíc korun. Za utkání zaplatí kluby 3800 korun, pondělí až pátek od 8.00 do 14.00 hodin stojí utkání dva tisíce.

Za utkání při umělém osvětlení si kluby připlatí 500 korun a mládež do osmnácti let má nejnižší sazby: hodinová tréninková jednotka stojí tisíc koruna utkání dva tisíce korun.

První velkou akcí na novém trávníku bude zimní turnaj, který začne 9. ledna. Čtrnáct celků od divize po I. A třídu bude bojovat nejdřív ve dvou skupinách a poté o umístění.

Pavel Hochman

 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.