Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDoubravka na podzim nevyhrála.

Poslední příčka a pouhé tři body na kontě za remízy. Takhle tristní je bilance fotba­listů Doubravky po divizním podzimu. Po pěti úvodních ko­lech a pěti porážkách trenéra Václava Maněnu vystřídal Ivan Kovács a pod jeho vede­ním mužstvo třikrát remizo­valo: s Motorletem a Janko­vem bez branek a v Prachati­cích 2:2. Vítězství Doubravka nevybojovala.
Současný nedobrý stav má podle trenéra Ivana Kovácse několik hlavní příčin. „Přede­vším byl v létě kádr citelně oslaben. Odešli zkušení hřáci, kteří tu byli na hostování, i vlastní hráči. Třeba Jindra, Aubrecht, Sadílek, Bublík." Zkušenost byla nahrazena mládím. Možná talentovaným, nikoliv však zkušeným. „Dalším faktorem negativ­ně ovlivňujícím výkonnost mužstva byly absence kvůli zraněním či nemocem. Ani jedno utkání jsme neodehráli v kompletním složení. Citelné bylo zranění Bočka hned v úvodu podzimu. Oslabila se tím až příliš obrana. Zranil se brankář T. Šmrha a do branky se. museli postavit nezkušení gólmani. Útočník Prokš byl několik kol nemocen. Tyto ab­sence sehrály velkou roli."
Senco trápila na podzim téměř až katastrofální střelec­ká produktivita. „Nepodařilo se najít střelce, který by vstře­lil za polovinu sezony osm až deset gólů. Důsledkem byla malá efektivita v koncovce. I když ta je i výsledkem útočné fáze celého mužstva, stejně tak jako inkasované góly jsou vý­sledkem defenzivní práce všech hráčů," tvrdí Kovács.
Jak se z kritického stavu dostat, je v současné době předmětem úvah vedení i tre­néra Kovácse. „Někteří hráči odejdou a někteří ukončí hos­tování. Zároveň budou probí­hat jednání o nových hráčích." Jediným cílem Doubravky v zimním období bude stabilizo­vat mužstvo.
„Jarní část divize musíme odehrát se ctí, získat co nejvíc bodů, a pokud se sestoupí, ne­bude to samozřejmě konec fot­balu v Doubravce. Příští sezo­nu případně v krajském pře­boru by mělo mužstvo hrát dů­stojnou roli se šancemi na ná­vrat do divize," přeje si doubravecký trenér.
Podzimní bilance
16. místo, 0 výher, 3 remízy, 12 proher, skóre 12:44,  3 body.
Střelci: 2- Prokš, D. Novák, Šuranský, Švec, 1- Forman, Kislinger, Kočí, Soukup.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.