Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALV Domažlicích zatím vládne spokojenost.

Fotbalisté do­mažlické Jiskry hrají po pěta­třiceti letech divizi a ostudu svému městu na podzim roz­hodně nedělali.
Přezimují na deváté příčce se ziskem dvaceti bodů a vy­tvořili si dobrý základ pro ná­ročné jarní boje.
Mužstvo dokázalo šestkrát zabodovat naplno a to není u nováčka zas až tak samozřej­mé. Do soutěže vstupovali Cho­dové s částečnými obavami. „Nechtěli jsme zklamat naše příznivce a dopadnout jako naši předchůdci," naráží tre­nér Miroslav Moravec na osud celků Chanovic či Holýšova, které se v divizi jen ohřály a po roce sestoupily.
„Po podzimu jsme tak spo­kojeni, ale stále je co zlepšo­vat," tvrdí kouč. Nejlépe Domažlice podle trenéra zahrály doma s Králo­vým Dvorem (2:0) a béčkem Viktorie Žižkov (3:0). „To jsem byl maximálně spokojen s herním projevem i výsledkem. Vlastně jsme ne­zklamali v žádném utkání. Jen ve Voticich, kde jsme prohráli 0:3, jsme platili nováčkovskou daň," vrací se k průběhu pod­zimu trenér Moravec.

Hru stavěl na zkušených hráčích. „Naše opory jsou na tom dobře fotbalově i lidsky. Bublík, Vacek, Šámal, Paul, ale i domácí borci, jako Tesař, Mleziva, Šot a další odváděli kvalitní výkony. Pochvalu si však zaslouží celý tým," říká Moravec. Tvrdí, že v popředí tabulky jsou očekávání favorité. „Nejfotbalovější je asi Tře­boň, velmi dobře hrála rezerva Žižkova i Králův Dvůr. Ty bu­dou na jaře bojovat o postup." Dobrým vysvědčením Do­mažlic je, že ani s jedním tímto celkem neprohrály. Béčko Žižkova i Králův Dvůr Chodové porazili, s Tře­boní v  posledním kole remi­zovali. Plány na zimní přestávku a jarní odvety jsou tak v Do­mažlicích jasné. „Kádr by měl zůstat pohro­madě, chceme ho doplnit o jednoho až dva hráče, ale mu­síme to udělat citlivě. Aby pří­chozí zapadli dobře do stmele­ného kolektivu," nastiňuje plány Moravec. „Na jaře bychom chtěli navázat na pod­zimní výkony, zakotvit v divi­zi a časem možná i něco víc," slibuje tajemně domažlický trenér.

Podzimní bilance

9. místo, 6 výher, 2 remí­zy, 7 proher, skóre  26:27,  20 bodů.

Střelci: l0 -Šot, 3 -Strejc, Z. Černý, 2 - Tesař, Kotlan, Schötterl, 1-Janeček, Vacek, Blublík, Mifek.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.