Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMladý tým Tachova vládne přeboru.


 Lídr se chystá na jaro a věří, že bude stejně úspěšný jako v podzimní části. Trochu nečekaně, ale určitě zaslouženě, přezimují v pozici lídra krajského přeboru v kopané  fotbalisté FK Tachov. Vždyť v celé podzimní části nepoznali hořkost porážky, pouze  čtyřikrát remizovali. Mohou se také pochlubit nejlepší defenzivou, v patnácti zápasech  inkasovali jen deset branek.
Po loňské sezóně, kdy tachovští fotbalisté skončili těsně nad barážovými příčkami, došlo před  zahájením nového soutěžního ročníku ke změně na postu trenéra i v samotném hráčském  kádru. Ze zdravotních důvodů odstoupivšího Petra Hudce nahradil Miroslav Chada. „K dosti  velkému pohybu došlo i mezi hráči. Odešli Braun, Hobza, Pikl, Opava a Gabčo, ale více  hráčů přišlo. Mužstvo posílili Bečvář, Chada, Malý, Lukáš Čížek, Boček, Hudec a Machač. Jsou to s výjimkou Bočka mladí, ale zároveň už vyspělí hráči, kteří kádr vhodně doplnili,"  tvrdí nový kouč. Trenér Chada byl s přípravou na sezónu spokojen, a proto byl před  zahájením soutěže optimistou. „Čekal jsem, že budeme hrát nahoře, ale skutečnost překonala  mé představy. Stačí se podívat na tabulku, čísla hovoří za vše."
Přes vynikající bilanci i rekordní výhru 13:0 v duelu s Horní Břízou se ani Tachovským  nevydařily všechny zápasy. Naštěstí však vždy dokázali získat alespoň bod. „Namále jsme  měli v Sušici a zejména v Manětíně, kde jsme vymazali dvoubrankový náskok domácích a  nakonec těsně vyhráli. Nevyšel nám domácí souboj s Chanovicemi, které jsme trochu  podcenili a i proti devíti vybojovali pouze bod," rekapituluje pro svůj tým méně vydařené  zápasy trenér Chada. Ovšem těch povedených bylo v podání Tachova podstatně více.
Přípravu na jaro si Tachovští zpestří účastí na zimním turnaji na umělé trávě v Sokolově. O  výrazném posílení kádru zatím trenér Chada neuvažuje. „Mužstvo dokázalo, že je dostatečně  kvalitní, potřebovali bychom snad jedině koncového útočníka." Pro jarní odvety má trenér jediné přání. „Chtěl bych, aby se nám vyhýbala zranění, pak jsme schopni bojovat o postup. Když už jsme na vedoucí pozici, určitě se o to pokusíme, ale bude to velice těžké. Hodně napoví úvodní tři kola, kdy nás čeká úspěšný nováček ze Zbůchu a poté dva naši největší soupeři - Chrást a Holýšov.
IVAN TAFAT

 Lídr se chystá na jaro a věří, že bude stejně úspěšný jako v podzimní části. Trochu nečekaně, ale určitě zaslouženě, přezimují v pozici lídra krajského přeboru v kopané  fotbalisté FK Tachov. Vždyť v celé podzimní části nepoznali hořkost porážky, pouze  čtyřikrát remizovali. Mohou se také pochlubit nejlepší defenzivou, v patnácti zápasech  inkasovali jen deset branek.Po loňské sezóně, kdy tachovští fotbalisté skončili těsně nad barážovými příčkami, došlo před  zahájením nového soutěžního ročníku ke změně na postu trenéra i v samotném hráčském  kádru. Ze zdravotních důvodů odstoupivšího Petra Hudce nahradil Miroslav Chada. „K dosti  velkému pohybu došlo i mezi hráči. Odešli Braun, Hobza, Pikl, Opava a Gabčo, ale více  hráčů přišlo. Mužstvo posílili Bečvář, Chada, Malý, Lukáš Čížek, Boček, Hudec a Machač. Jsou to s výjimkou Bočka mladí, ale zároveň už vyspělí hráči, kteří kádr vhodně doplnili,"  tvrdí nový kouč. Trenér Chada byl s přípravou na sezónu spokojen, a proto byl před  zahájením soutěže optimistou. „Čekal jsem, že budeme hrát nahoře, ale skutečnost překonala  mé představy. Stačí se podívat na tabulku, čísla hovoří za vše."Přes vynikající bilanci i rekordní výhru 13:0 v duelu s Horní Břízou se ani Tachovským  nevydařily všechny zápasy. Naštěstí však vždy dokázali získat alespoň bod. „Namále jsme  měli v Sušici a zejména v Manětíně, kde jsme vymazali dvoubrankový náskok domácích a  nakonec těsně vyhráli. Nevyšel nám domácí souboj s Chanovicemi, které jsme trochu  podcenili a i proti devíti vybojovali pouze bod," rekapituluje pro svůj tým méně vydařené  zápasy trenér Chada. Ovšem těch povedených bylo v podání Tachova podstatně více.Přípravu na jaro si Tachovští zpestří účastí na zimním turnaji na umělé trávě v Sokolově. O  výrazném posílení kádru zatím trenér Chada neuvažuje. „Mužstvo dokázalo, že je dostatečně  kvalitní, potřebovali bychom snad jedině koncového útočníka." Pro jarní odvety má trenér jediné přání. „Chtěl bych, aby se nám vyhýbala zranění, pak jsme schopni bojovat o postup. Když už jsme na vedoucí pozici, určitě se o to pokusíme, ale bude to velice těžké. Hodně napoví úvodní tři kola, kdy nás čeká úspěšný nováček ze Zbůchu a poté dva naši největší soupeři - Chrást a Holýšov.

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.