Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALByl to neopakovatelný zážitek.

Minulá sobota byla pro fotbalisty a fanoušky Sedmihoří Oplotec výjimečným dnem. Už ve čtyři hodiny ráno totiž společně nasedli do autobusu a vyrazili směrem Liberec. Na tamním stadionu U  Nisy na ně čekal exhibiční zápas s prvoligovým Slovanem.
Bitvu s českým fotbalovým mistrem z let 2002 a 2006 Oploteční vyhráli v soutěži, kterou spolu  s libereckým klubem uspořádal poskytovatel internetových sázek bwin.
„Okolo deváté hodiny jsme konečně dorazili ke stadionu, kde se nás hned ujali zaměstnanci Slovanu  a zavedli nás do kabin hostů. Tam jsme se připravili k našemu životnímu zápasu,"  vyprávěli oplotečtí hráči. Zápas začal v 10.00 hodin a řídili jej Pavel Doležal s asistenty  Eduardem Pekařem a  Kryštofem  Kowalikem. „Hráči Slovanu nám rychle ukázali svoji herní  kvalitu. Samotný zápas nabídl celou řadu hezkých gólů, a i když všechny skončily v naší síti, moc jsme šito užili."
Spokojení nakonec byli i domácí, kteří nastoupili v kompletní prvoligové sestavě. „Byl to pro  příjemný zápas, takové zpestření tréninku," chválil utkání populární Miroslav Holeňák s tím, že  on i jeho spoluhráči se dobře bavili. „Snad si to užil i soupeř se svými fanoušky. Škoda, že v závěru útočníci Oplotce nevyužili své šance," zhodnotil ligový fotbalista zápas, který sledovala i  třicítka oploteckých fanoušků. Těm Slovan zajistil občerstvení, ale hlavně dobrou zábavu a  nezapomenutelné zážitky.
A i když výsledek nebyl dů-ležitý a za jiných okolnosti by byl spíše ostudným, do kroniky  oploteckého účastníka nejnižší okresní soutěže se zapíše zlatým písmem:
Slovan Liberec – Sedmihoří  Oplotec  14:0
Branky: 16., 22., 28., 37. a 40. Hodúr, 11., 18. a 19. Vechet, 10. a 19. Dort, 5. Vlasko, 6. Jíra, 9. Papoušek, 26. Petrouš.
FC Slovan: Zlámal (30.Mareček) - Šinglár, Holeňák, Jíra (25.VÍÍ), Petrouš - Papoušek, Hodúr,  Bílek, Vlasko - Dort, Vechet (25.Pyšek)
TJ Sedmihoří: Zitterbart, Kuzma - Holub, Kühn, Oberajtr, Wasserráb, Trhlík - Beneš M.,  Svoboda, Tengler Jar., Tengler Jak., - Beneš J., Mašát, Habart, Ludvík, Macán
„Všichni jsme byli příjemně překvapeni profesionálním přístupem hráčů, vedení i personálu libereckého  mužstva," říká kapitán oploteckého týmu Václav Svoboda. „Zápas byl pro všechny hráče nesmírný zážitek a pro některé 'vrchol' fotbalové kariéry. Hrálo se velmi ohleduplně s množstvím technických prvků z liberecké strany, což nám ukázalo, na jaké výši je vrcholový fotbal.“ Dojmy z tohoto zápasu daleko předčily naše očekávání."
Nadšený byl také prezident TJ Sedmihoří Miroslav Zitterbart, který atmosféru exhibičního  zápasu okusil také na hřišti coby jeden z gólmanů. „Pro všechny naše hráče i fanoušky to byl určitě zážitek, na který se jen tak nezapomene. Zahrát si s Libercem se opravdu nepovede každý  den. Byli jsme velice potěšeni, že FC Slovan Liberec postavil kompletní tým hráčů, kteří pravidelně nastupují v první lize. Po samotném zápase jsme měli možnost občerstvení ve VIP  prostorech a naši návštěvu jsme zakončili prohlídkou stadiónu a zázemí. Chtěli bychom  poděkovat všem libereckým hráčům i vedení klubu a společnosti bwin. že nám umožnili tento pro  nás neopakovatelný zážitek.''
Milan Ježek