Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALVerdikt vyvolal v Chodově nevoli.

CHODOV - Půlroční distanc, který většinou vyprší v zimní přestávce, je za zlomenou lýtkovou kost opravdu mírným trestem

Hořkost, se kterou před deseti dny odjížděli fotbalisté Tatranu Chodov z posledního podzimního zápasu v Blovicích, se koncem minulého týdne ještě zvýšila. Ke křivdě z prohraného zápasu, v němž rozhodčí Chodovským neuznal gól a v němž jeden z domácích tvrdým faulem vážně zranil záložníka Pavla Smazala, přibylo i rozčarování z rozhodnutí disciplinární komise krajského fotbalového svazu.

Ta totiž domácího Brejchu potrestala jen půlročním zákazem startu, jehož většinu si hráč odpyká během zimní přestávky… Po Brejchově zákroku přitom chodovský hráč skončil v nemocnici se zlomenou lýtkovou kostí. Dnes už je mladý hráč po operaci a v domácím léčení. Před sebou má ale dlouhou rekonvalescenci. A videozáznam z utkání a tedy i z inkriminovaného faulu, který byl minulý týden k vidění i na blovickém klubovém webu, dokazuje, že se jednalo o naprosto úmyslný zákrok. Přesto disciplinární komise vynesla velice mírný trest, i když podle fotbalových řádů mohla hříšníka potrestat zákazem až na 24 měsíců. V Chodově proto panuje z verdiktu DK velké rozčarování. Dnes se dokonce představitelé klubu sejdou, aby se dohodli na stanovisku.

„Je to až směšně nízký trest,“ říká předseda fotbalového odílu Tatranu Chodov Miloslav Strnad. „Vždyť teď bude čtyřměsíční zimní přestávka, takže hráč bude vlastně potrestán zhruba jen na sedm zápasů. Přitom náš hráč Fišer vyloučený ve stejném zápase za nadávky rozhodčímu, který nám neuznal gól, dostal trest na tři zápasy. A ten Brejcha zřejmě bude stát jen o čtyři zápasy déle. Ten by ale neměl hrát nejméně rok,“ dodává Strnad, kterého zaráží i rychlost rozhodnutí DK. „Někdy komise s rozhodnutím čeká, než dostane dostatek materiálů, a hráč tak musí stát až do jejího rozhodnutí. Ale teď po posledním podzimním kole, kdy komise klidně mohla počkat a všechno řádně přehodnotit, rozhodla hned. A navíc takhle,“ kroutí Strnad hlavou. „Je to absolutně neadekvátní trest. Zvláště ve srovnání s tresty, které obvykle vynáší naše okresní disciplinární komise,“ říká sekretář OFS Domažlice Peter Sádovský. „Vždyť třeba vloni naše DK potrestala jednoho kdyňského hráče zákazem startu na 18 měsíců za udeření protihráče do obličeje. Ten poškozený měl přitom tenkrát v uvozovkách jen natržený ret,“ vzpomíná Sádovský, který zároveň doporučuje Pavlu Smazalovi podání trestního oznámení na soupeře.

„Byl to opravdu likvidační faul. Takové zákroky do fotbalu prostě nepatří. Vždyť ten kluk možná už nikdy fotbal hrát nebude.“ A jak se k incidentu staví blovický klub? „Od úvodu bylo viditelné, že utkání bude především o vůli, nasazení a bojovnosti. Podmáčený střed hřiště znemožňoval jakoukoliv kombinaci, naše mužstvo šlo do zápasu s taktikou využívat především postranní prostory, kde byl terén přece jen přijatelnější,“ psalo se už minulý týden ve zprávě z utkání na blovickém klubovém webu.

„K velmi nepříjemnému okamžiku došlo pět minut před koncem první půle, když Brejcha tvrdým skluzem trefil hostujícího hráče, který musel být převezen s pochroumanou nohou do nemocnice. Brejcha za tento zákrok vyfasoval červenou kartu,“ popsal autor zprávy blovický záložník Libor Loula inkriminovaný okamžik. Jeho video se přitom minulý týden objevilo také na webových stránkách Sokola Blovice a posléze i v televizi. „Stránky Sokola Blovice samy uveřejnily video, aby bylo vidět, že zákrok, který se stal, nás mrzí. A litujeme toho, co se chodovskému hráči stalo. Video mělo pouze výchovný efekt, aby ukázalo, že fotbal je třeba hrát opatrně,“ píší zástupci Sokola v následném vyjádření na webových stránkách. Zároveň se proti odvysílání záběrů důrazně ohrazují.

Milan Ježek