12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Dohrávka derby domácím nevyšla.

STAŇKOV - Nepříliš pohledný fotbal na těžkém terénu škvárového hřiště a výhru hostujícho favorita nabídla sobotní dohrávka posledního podzimního zápasu I.A třídy ve Staňkově

Domácí v sousedském derby na kolovečský Slavoj nestačili, a hostující nováček soutěže tak zůstal bez porážky a pojistil své vedení v tabulce. Staňkov – Koloveč 1:3 (0:2) Branky: 77. Poslední - 22. Duchoň, 35. a 88. Šperl. ŽK 5:6, ČK 1:2. Na těžkém terénu začaly oba týmy bojovat zejména ve středu hřiště. Přesto už po devíti minutách nebezpečně hlavičkoval domácí Poslední.

Na druhé straně zahrozili Šperl, Čerhohorský či Dolejš. Ve 22. minutě se ale hosté prosadili, když využili rychle rozehraný aut. Po Šperlově centru sice Černohorský hlavičkoval jen do brankáře, míč se odrazil k Duchoňovi a ten už gólmana Jánského přehlavičkoval. Domácí mohli brzy odpovědět, když Částek poslal do šance Dolejše, ten ale zblízka na Simbartla nevyzrál. A kolovečský gólman pak svůj tým podržel také ve 33. minutě, když se štěstím vyrazil trestný kop Janky. A brzy potom hosté zvýšili na 0:2. Na konci rychlé akce Duchoně a Krumla byl kolovečský kanonýr Šperl. O tři minuty později ale dostal hostující Baxa druhou žlutou kartu a domácím začala přesilovka. I

proto do druhé půle vstoupili Staňkované aktivně. Po čtyřech minutách střílel z velkého vápna Částek, ale Simbartl se opět vyznamenal. Na druhé straně se střelou z dálky neprosadil ani Šperl. A tak se hra opět přesunula spíše do středu hřiště. V 70. minutě znovu vynikl kolovečský brankář, kterého přímo z rohu téměř překvapil Janka. Zaslouženého gólu se tak domácí dočkali až v 77. minutě. Po trestném kopu Trhlíka se prosadil Poslední. Těsně předtím navíc viděl druhou žlutou také kolovečský Lukáš Homolka, takže hostů zůstalo na hřišti jen devět.

Domácí se tedy pokusili o vyrovnání, ke kterému měl nejblíže v 85. minutě Dolejš, ve vyložené šanci ale netrefil branku. A tak favorit svou výhru pojistil. Po Krumlově přihrávce se podruhé trefil Šperl, který tak zvýšil počet svých podzimních zásahů už na 21. Když byl vzápětí po druhé žluté kartě vyloučen i domácí Štverka, skóre se už nezměnilo. „Rozhodly naše chyby v prvním poločase, kdy jsme si nechali dát dva góly. I když po tom prvním jsme trochu vyčítali rozhodčímu, protože na hřišti v té době byly dva míče a my jsme trochu zaspali soupeřův aut. Pak jsme sice měli přesilovku, ale tak silný soupeř si vedení pohlídal,“ ohlíží se za zápasem staňkovský trenér Libor Kazda s tím, že zdramatizovat zápas se jeho svěřencům povedlo až v závěru. „Soupeř hrál v devíti a my se vrhli do útoku, ale otevřené obrany soupeř využil ke třetímu gólu a bylo rozhodnuto.“

Ke spokojenosti měl tak staňkovský trenér daleko. „S remízou bych spokojený byl, protože by nám díky našemu skóre přinesla třetí místo v tabulce. Ale tým nakonec dohodnutou taktiku nedokázal naplnit. Na druhou stanu jsme ale neměli co ztratilt a více nás mrzí ztráty z předešlých domácích remíz,“ dodal trenér, kterého prý poněkud překvapila nedisciplinovanost kolovečských hráčů, kteří od začátku dost diskutovali a nakonec na to doplatili. „Přesto ale hosté vyhráli, tak jim to asi moc nevadilo.“