Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJankov dopil svůj kalich hořkosti až do dna, prožil fotbalový očistec.

JANKOV - Do Jankova přijel svatý Martin na bílém koni o den dříve, v sobotu, a asi kroutil hlavou nad tím, jak nešťastně si domácí fotbalisté počínají v duelu se Bzovou.

Zatímco SK Jankov po dlouhé době postavil skoro to nejlepší, co má, hosté dorazili jen s dvanácti hráči. „Jelikož máme velkou marodku, přijel s námi kluk, který už před půl rokem skončil s aktivní činností, ale když je nás málo, pomůže nám,“ vysvětloval trenér Miloš Beznoska přítomnost jediného hráče na střídání.

Jenže když se náhradník Bzové Říha v 82. minutě zapojil do hry, vedli hosté už 6:1.

Jankovu jako kdyby bylo souzeno vypít kalich hořkosti až do samého dna. „Byl to obrázek skoro celého podzimu, od pátého kola,“ říkal domácí kouč František Řezníček. Jankov sice v zápase dokázal odpovědět na brzký gól ve své síti vyrovnáním, ale to bylo vše. Hrubé chyby v obraně ho srazily do kolen.

Po přestávce časomíra s ukazatelem skóre vypověděla službu a byl v tom kus symboliky, protože druhá půle byla z pohledu domácích hráčů na ručník.  Dvěma slepenými góly ve 49. a 51. minutě Bzová zasadila domácím definitivní K.O. – a pak už si Jankovští  přáli, aby byl konec, mohli z chumelenice odkráčet do vytopených kabin a na následné dokopné pustili fotbal z hlavy.  

 Host z budějovické Slavie Milan Boček o fotbalový očistec nedopatřením přišel. O poločase, kdy měl vystřídat Maršána, rozhodčí zjistili, že chybí v oficiálním zápisu o utkání. „Bohužel. Ale to není příčinou, proč jsme prohráli,“ uvedl trenér Řezníček.   

Jeho protějšek se loučil s angažmá ve Bzové s pocity krále, který se po hladce vyhrané bitvě vzdává trůnu.  „V pondělí nastupuji k manažeru Daliboru Lacinovi jako skaut,“ pochlubil se Beznoska. „Kluci mi udělali radost. Vyhrát venku 7:1. Výkonnostně jsme byli úplně jinde než Jankov,“ liboval si Miloš Beznoska, ale svého nástupce u kormidla varuje: „Rozdíl devíti bodů na Jankov je značný, ale jaro bude ještě hodně těžké!“

O šest branek už Jankov jednou na podzim prohrál – v Horních Počernicích  s béčkem Viktorky Žižkov 0:6. „Ale Žižkov proti nám hrál z poloviny s prvním kádrem, tam se to dalo čekat. Dnes to byla, řekl bych, ostuda,“ nezastíral trenér Řezníček, jenž doufá, že týmu přestávka prospěje a do zimní přípravy nastoupí s čistou myslí. „Chlapci se musí dát dohromady, to bude pro zimu to hlavní,“ prohlašuje jankovský kouč. „Nezáleží jen na soutěži, jestli tu bude divize nebo krajský přebor. Jde nám i o to, aby tu byla dobrá parta. Divize je pěkná soutěž, lidem se tu líbila. Uvidíme. Deset bodů po podzimu je málo, to je ten problém.“

Jedním ze stěžejních úkolů bude vyhnat z kabiny poraženeckou náladu, protože jít do jarních bojů se sklopenými hlavami, to by byl začátek konce. „Nabudit manšaft a dát ho zase dohromady, je těžší, než vyhrát zápas! Musíme dostat mužstvo do stavu, aby zase chtělo trénovat a hrát,“ prohlašuje František Řezníček.

Hledá se kouč

Otázkou je, kdo se fotbalistů ve druhé polovině sezony ujme, neboť František Řezníček po odvolání trenéra Brozmana avizoval, že provede tým jen zbytkem podzimu.   Existuje vůbec naděje, že velký jankovský patriot své rozhodnutí přehodnotí? „Ano, ale je hodně malá,“ tvrdí kouč na rovinu. Jeho záskok skončil, a tak vedení po dočasném řešení shání náhradu. „Nemyslím si, že by bylo dobře, abych u mužstva pokračoval. Musí přijít člověk, který bude neokoukaný, ale na druhou stranu autoritativní,“ uvažuje František Řezníček. „Jen nevím, kdo sem teď do toho zmaru  bude chtít jít. Třeba to vezme jako výzvu,“ věří šéftrenér divizního klubu.   

Michael Kalinics

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.