16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Jiskra Domažlice - Jiskra Třeboň 2:2 (2:1).

V posledním letošním kole divize, hostila Jiskra Domažlice svoji jmenovkyni – Jiskru Třeboň. Na těžkém terénu byl k vidění bojovný zápas, ve kterém domácím patřila první půle a hostům pak druhá část zápasu.

Ve 4. minutě pronikl po levé straně hostující Dedaj, našel Hačku, kterému na podmáčeném terénu míč odskočil a domácí jej odvrátili. V 7. minutě na druhé straně po Šotově průniku a centru zleva netrefil míč volejem Černý, deset metrů před Skalovou brankou. O tři minuty později se aktivní domácí dočkali, když po levé straně prošel Šot, centrem našel nabíhajícího Schötterla, který volejem z 8 metrů nedal Skalovi šanci – 1:0. V 16. minutě našel třeboňský Vohák nabíhajícího Novotného, ale Mleziva včasným vyběhnutím a skluzem ukopl míč do bezpečí. O minutu později se na druhé straně dostal ke střele Šámal, ale Skalu nepřekvapil. Ve 22. minutě našel křížným centrem Bublík nabíhajícího Šota, ale tomu míč na podmáčeném terénu odskočil a bylo po šanci. Vzápětí na druhé straně poslal Novotný dopředu Voháka, ale jeho střelu zprava ze 14 metrů Mleziva reflexivně vykopl špičkou kopačky. Ve 25. minutě musel do skluzu Tesař, aby zastavil pronikajícího Voháka a po autovém vhazování vyboxoval míč domácí gólman Mleziva. Ve 28. minutě rozehrál domácí Šámal rohový kop, nejvýše vyskočil Tesař, ale hlavou z 8 metrů mířil nad Skalovu branku. Když si pak na jedné straně  bez problémů poradil domácí brankář Mleziva s Kupcovou střelou a na straně druhé srazili hosté Šámalův volej na roh, přišla 36. minuta a souboj domácího Strejce s Vohákem, kdy spolu běželi podél pok. území, metr od čáry. Oba upadli a rozhodčí Stančík k obrovskému překvapení všech ukázal na značku pokutového kopu. Ten se štěstím proměnil Dedaj, když si Mleziva na míč sáhl, a srovnal na 1:1. Hosté v závěru hru vyrovnali a jejich rychlý přechod do útoku, na jeden dotek, byl pro domácí velmi nebezpečný. Ve 39. minutě po jedné z těchto akcí zakončoval Dedaj, ale Mleziva míč, směřující k jeho pravé tyči, zneškodnil. Pět minut před obrátkou pronikal po pravé straně domácí Černý, jeho střet se soupeřem posoudil rozhodčí jako faul a byl na světě druhý pokutový kop. Míč si postavil Šot, jeho střelu sice Skala vyrazil, ale na kanonýrovu dorážku již nestačil – 2:1.

Ve druhém dějství byli téměř po celých 45 minut aktivnější hosté. Domácím docházely síly a postupně vyklidili střed hřiště, takže je soupeř na dlouhé minuty několikrát uzamkl před jejich pokutovým územím, ale šance hostů se utápěly na rozbahněném terénu a domácí s vypětím sil náporu odolávali. Hned ve 46. minutě minul z otočky domácí branku Malý a v 54. minutě na druhé straně na Manowetzův tr. kop nedosáhl Vacek. Po hodině hry zamířil z tr. kopu hostující Kupec vedle levé Mlezivovy tyče a vzápětí pronikl po levé straně třeboňský Vohák, ale jeho střelu z úhlu z 8 metrů Mleziva výborně vyrazil. V 63. minutě pronikl po pravé straně domácí Kotlan, jeho centr však vytlačil Skala na roh. O minutu později musel na druhé straně Strejc, s vypětím všech sil, odvracet před nabíhajícím Kupcem na roh. V 65. minutě zamířil  Kupec mimo domácí branku a o dvě minuty později přiťukl Vohák opět Kupcovi, ten ale volejem z 18 metrů domácí branku znovu minul. V 68. minutě se po nepřehledné situaci před domažlickou svatyní dostal k míči hostující Sláma, ale jeho střelu zprava z úhlu, z 10 metrů, Mleziva opět výtečně vyrazil. Tlak hostů narůstal a ti se dočkali i vyrovnání. V 70. minutě prošel po pravé straně Hačka, jeho střela z úhlu se nešťastně odrazila od Paula Mlezivovi do protipohybu – 2:2. O dvě minuty později byl po faulu ve středu hřiště a následné druhé žluté kartě vyloučen domácí Černý. Hosté znovu zahrozili v 85. minutě, ale Tůmovu střelu z 25 metrů Strejc srazil na roh. O dvě minuty později na druhé straně Vacek těsně nedosáhl na Tesařův tr. kop ze 40 metrů a hosté kontrovali akcí Voháka, kterou zakončil zprava ze 17 metrů Tůma, ale Mleziva byl na místě. Ani v nastavených 2 minutách se už nic zajímavého nestalo a tak se Jiskry rozešly smírně.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Vacek – Černý, Šámal, Bublík, Monowetz – Šot (76. Mifek), Schötterl (62. Kotlan). Trenér Miroslav Moravec.

Sestava Třeboně: Skala – Tůma, Vohák, Dedaj, Brozman, Kupec, Malý, Novotný (78. Houdek), Hačka, Sláma, Pintér. Trenér Miroslav Wolf.