Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra spoléhá na útok.

Detail [›]Ticháček Jaroslav
Ticháček Jaroslav
Na domácím hřišti a posíleni minulou výhrou venku uzavřou zítra fotbalisté Jiskry Domažlice premiérový podzim v divizi.
Ten je nakonec vydařený, když vítězství 4:3 v Bzové bylo už šestým. A hráči by rádi při­dali sedmé, přestože ve víken­dovém 15. kole hostí čtvrtou Třeboň. Před nedávnem totiž doma získali už skalpy dvou týmů z čela aktuální tabulky (Kr. Dvůr porazili 2:0 a Žižkov B 3:0). Navíc se do týmu po tří­zápasovém distanci vrací ka­nonýr Martin Šot. S výjimkou nedávno zraněného Mifka, nad kterým zatím visí otazník, tak bude kádr trenérů Morav­ce a Kuželky kompletní.
Prezident fotbalového oddílu Jaroslav Ticháček ale nechce sí­lu soupeře podcenit. „Třeboň jako dlouholetý účastník III. ligy má kvality ligového muž­stva s řadou zkušených hráčů a v divizi patří k aspirantům na postup. Takže musíme k, soupeři cítit respekt," říká Ti­cháček s tím, že Třeboň je vy­hlášená svou dobrou kombi­nační hrou doma i venku a ta­ké nebezpečnými standard­ními situacemi. „Na druhé straně jsme my, nováček s určitou dávkou nadšení a velkou motivací uspět., Zvláště, když se do kád­ru vrací náš nejlepší střelec Martin Šot a možná bude hrát i velký srdcař Vojta Mifek, kte­rý se v minulém utkání doma zranil. Spoléhat chceme na na­ši ofenzivu a věřím, že zlepší­me obrannou činnost," pokra­čuje šéf klubu, který opět dou­fá i v podporu fanoušků.
„Diváci přijíždějí z celého okolí a my si jich moc vážíme. Je to náš dvanáctý hráč. Žádné jiné družstvo v divizi nemá ta­kové návštěvy. Doufám, že fandové přijdou, i když počasí už není tak příznivé. Dají si třeba pivo a párek a budou od­cházet spokojeni. Že viděli dobrý fotbal a snad i další ví­tězství Jiskry."

To minulé v Bzové je přitom velmi cenné. Přiblížilo totiž Domažličany „na dostřel“ šes­té příčky, na kterou teď ztráce­jí pouhé dva body. „Vyhráli jsme zaslouženě, i když trochu divoce, protože jsme si v závě­ru sami situaci zkomplikovali. Domácí v 91. minutě z penalty snížili. Ale jinak jsme od za­čátku hru kontrolovali a sou­peře jsme vyloženě zaskočili nátlakovou:hrou," hodnotí Ticháček minulý zápas. Důležité podle něj bylo, že když domácí před přestávkou snížili na 1:3, dokázala Jiskra v úvodu druhé půle přidat čtvrtý gól. „To, že padlo tolik gólů, je dané naší aktivní hrou dopře­du. Máme řadu ofenzivních hráčů i v záloze. Ale myslím, že je to dobře. Fotbal je o gó­lech a divákům se takový zá­pas musí líbit. Je to ta nejlepší pozvánka na další zápas," uza­vírá Ticháček, který si úspě­chu týmu cení o to více, že v kádru je hodně mladých hrá­čů. Tým má tak budoucnost.

Milan Ježek, Jiří Pojar

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.