19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

I muži mají své dny, fotbalisté Písku měli ten svůj v neděli.

KRÁLŮV DVŮR/PÍSEK - Fotbalová divize: FK Králův Dvůr – FC Písek 6:3 (2:0).

Ve 14. soutěžním kole se fotbalisté Písku představili (a nebylo to pěkné představení) na hřišti favorizovaného soupeře, a jako již tradičně v podzimní části divize, měli problémy se sestavou. V týdnu se opět zranili Červenka, Kaňák a Legdan, onemocněli Šácha a Moravec, s nachlazením hráli Kosobud a Holan. V samotném utkání bylo hned od začátku jasné, že hostující tým tahá za kratší konec.

Domácí [›] se sice do brankových šancí moc nedostávali, ale bylo jisté, že jejich chvíle přijde. Hosté zase vyklidili střed hřiště, kde prohráli většinu osobních soubojů, a postupem času se začali domácí prosazovat i přes kraje písecké obrany. Ve 32. min.sklepl Mrština míč ve vápně Podzemskému, který ranou doprostřed branky, do protipohybu gólmana Kučery, otevřel střelnici, ve které se většinou domácí trefovali přímo do černého – 1:0.

Dal gól dostali písečtí fotbalisté do šatny po rohovém kopu a následné hlavičce z malého vápna nekrytého stopera Bláhy  – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupili Jihočeši s odhodláním zkorigovat nepříznivý vývoj zápasu. To jim bohužel vydrželo jen do 57. min., kdy v rozmezí šesti minut inkasovali tři branky – 57. Červenka, 58. Fulín a 63. Šindelář – 5:0! Na obdržených gólech měl svůj podíl i nejistý brankář Kučera, kterému zápas vyloženě nesedl. Po této kanonádě stáhli písečtí trenéři ze hřiště Zušťáka a posílili obranu Pšeničkou. První solidní střelu  na branku hosté vyslali až v 67. min. Kokštejnem. Poté domácí vystřídali hned tři hráče naráz a domnívali se, že utkání dohrají v exhibičním tempu.

Písečtí naopak chtěli alespoň zmírnit hrozící debakl, což se jim v závěru částečně podařilo. V 72. min. prošel Malý až před brankáře Mojžíše, který jeho pokus vytáhl na roh. Po jeho rozehrání snížil Holan hlavou na 5:1. O šest minut později Holan po centru Kuchaře vyhrál vzdušný souboj s domácím brankářem a opět hlavou skóroval – 5:2.

V 82. min. zužitkoval Trantina centr Kokštejna a sám před prázdnou brankou nemohl nedat – 5:3. Hosté se snažili dát kontaktní gól, v 85. min. Holan nacentroval míč na osamoceného Hegenbarta, ale Mojžíš míč stáhl. Ve druhé minutě nastavení domácí Červenka     krásně trefil levý růžek Kučerovy branky a upravil tak na konečných 6:3. Padlo devět branek, takže utkání se muselo divákům líbit.

Před 200 diváky řídil bez karet Svatík. Sestava Písku: Kučera –  Pobiš, Pastyrik, Kosobud, Kokštejn – Kuchař, Trantina, Malý, Hegenbart – Zušťák (65. Pšenička), Holan. Trenér Zdeněk Staroba.