12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Králodvorští si rozhodnutý zápas sami zkomplikovali.

KRÁLŮV DVŮR-Fotbalisté Králova Dvora v neděli názorně předvedli, jak si zkomplikovat rozhodnutý zápas. V 70. minutě vedli domácí 5:0, pak ale přestali hrát a hosté během deseti minut třemi góly utkání zdramatizovali. Cábelíci si ale závěr pohlídali a navíc ještě přidali šestou branku.

Králův Dvůr – Písek 6:3

Fotbal, divize A

Domácí měli od úvoduznačnou  územní převahu, ale kromě série rohů a standardek se k žádnému vážnějšímu ohrožení branky v první půlhodině nedostali. Hned první výraznější šance cábelíků skončila ve 32. minutě gólem. Mrština na hranici šestnáctky nabil Podzemskému, který zamířil přesně k tyči – 1:0.

O tři minuty později mohli domácí skórovat podruhé. Červenka se obtočil kolem obránce, branku ale zblízka těsně minul. Ve 44. minutě Králodvorští navýšili své vedení. Na Petrův centr z rohu si naskočil Bláha, který hlavou poslal míč do sítě – 2:0. Hosté byli v prvním poločase naprosto neškodní, na branku domácích nevystřelili.

Druhý poločas přinesl doslova kanonádu. Pány na hřišti byli domácí, kteří po 55. minutě předvedli pětiminutovku snů. V 56. minutě nejprve Dochtor obešel brankáře Písku a z nulového úhlu předložil míč před prázdnou branku Červenkovi – 3:0. O dvě minuty později při rychlém protiútoku Podzemský přihrál Fulínovi, který obhodil v těžké pozici vybíhajícího brankáře a zakončil do prázdné branky – 4:0. V 60. minutě pak upravil již na 5:0 Šindelář, který po pěkné přihrávce Podzemského přehodil brankáře Kučeru.

Za tohoto stavu se zdálo být rozhodnuto. Domácí ale přestali hrát, čehož doposud naprosto neškodní hosté zanedlouho dokázali využít. Střely Zušťáka a Kochaře ještě Mojžíš zlikvidoval, v 72. minutě se ale již Holan po rohu prosadil – 5:1. V 79. minutě pak po centru zcela volný Holan snížil na 5:2 a aby toho nebylo málo, o minutu později Trantina z malého vápna poslal míč pod břevno – 5:3.

Písek rázem vycítil šanci, domácí ale další komplikace nepřipustili, naopak v 89. minutě po centru mohl definitivně pojistit domácí vedení Červenka. Jenže po ukázkovém centru Spurného z malého vápna branku domácí záložník překopl. V nastaveném čase cábelíci přece jen vstřelili šestý gól. Po přiťuknutí Spurného se krásnou křižnou střelou do šibenice prosadil Červenka.

Branky: 32. Podzemský, 44. Bláha, 56. a 90. Červenka, 58. Fulín, 60. Šindelář – 72. a 79. Holan, 80. Trantina. Poločas: 2:0. Bez žlutých karet. Diváků: 350. Rozhodčí: Svatík.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr (70. Spurný), Bláha, Klička – Šindelář, Podzemský, Červenka, Brož, Mrština (70. Kučera) – Fulín, Dochtor (70. Vlček).

Písek: Kučera – Pobiš, Kosobud, Pastyrik, Poplštein, Kochař, Malý, Trantina, Hegenbart, Holan, Zušťák (66. Pšenička).