14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Milan Sládek vsítil hattrick.

BEZDRUŽICE - Fotbalová 1. B třída – skupina A: Jiskra Bezdružice – Tatran Přimda 7:0 (5:0)

Ve dvanáctém kole 1. B třídy se hrálo ve skupině A jediné okresní derby. Nováček soutěže, J. Bezdružice, deklasovala přimdský Tatran 7:0.

Jiskra se od počátku pustila s vervou do svého soupeře z podhradí. Šance střídala šanci, ale domácí příznivci se dočkali vedoucí branky až v 19. minutě. Po nedovoleném zákroku na Hvízdala se kopal pokutový kop, který proměnil Sládek. O pět minut později se blýskl sólem přes polovinu hřiště Korynta, ale zklamal v zakončení. Poté s k první střele dostali i hosté, ovšem slabý pokus jen lehce ´vyprášil´ rukavice gólmana Londy. Další gólová akce se zrodila ve 32. minutě. Po ose Korynta, Kalista a Sládek posledně jmenovaný upravil na 2:0. Hattrick dokončil Milan Sládek vzápětí, když prostřelil děravou zeď Tatranu – 3:0. Agilní Korynta hýřil aktivitou a připravil další branku pro Hvízdala – 4:0. Na přimdskou branku se valil jeden útok za druhým a hosté odolávali s velkou dávkou štěstí. Domácí ´zahazovali´ co se dalo. Nejhezčí branku si Bezdružičtí schovali na závěr poločasu. Po perfektně zahraném signálu z trestného kopu kolem zdi proměnil Hvízdalovu přihrávku před branku Bastl – 5:0.

I druhý poločas se hrál v režii domácích. Pokračovala hra kočky s myší, ovšem branek už si diváci tolik neužili. Až po půlhodině druhého poločasu se diváci dočkali další branky v síti Tatranu. Svůj výborný výkon stvrdil Korynta šestým gólem. Do branky se pak trefil podruhé i Hvízdal, když v 80. minutě hlavou proměnil Sládkův přesný centr. Vysokou výhrou si tak domácí pojistili druhé místo v soutěži.

Branky: M. Sládek 3, Hvízdal 2, Bastl, Korynta. Rozhodčí: Komanec. ŽK: 3:1. Diváci: 115.

JISKRA: Londa - M. Blažek, Bastl, Vokoun, L. Blažek, M. Sládek (70. Cvrček), Gengel, Hvízdal, Komárek, Kalista, Korynta (75. J. Sládek).

TATRAN: Moravec – Svoboda, Kotrba, Novohradský, Slávik, Teplárek, Vokroj, Horvát, Petr, Pokorný, Peňák. Střídal Růžička.

Miroslav Gengel, trenér J. Bezdružice: „Nenechali jsme nikoho na pochybách a potvrdili roli favorita. Mužstvo si zápas užívalo a diváci mohli být spokojeni. Chtěl bych vyzdvihnout střelce Milana Sládka, který dal hattrick. Jinak si pochvalu zaslouží celý kolektiv.“

Zdeněk Slávik, hráč T. Přimda: „Po první brance se naše hra sesypala, nikdo nebojoval a působili jsme hodně odevzdaným dojmem. Domácí šli jistě za vítězstvím a po pravdě jsme se na moc odporu nezmohli. Co na mne však udělalo velký dojem, byli domácí fandové, respektive jejich ´kotel´ a maskot, kteří byli úžasní.“

Jan Horvát, kapitán T. Přimda: „Bez chuti bojovat o výsledek a čekat jak to dopadne, se k takovému soupeři přijet nedá. Jsem zklamaný naší hrou, ale co mne trápí daleko více, je nasazení některých hráčů.“