Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALObránce Stanislav uhlídal Siegla.

Zaslouženou bez­brankovou remízu uhrála vej­prnická Slavia s Voticemi, ve­doucím celkem divize. Po fot­balové stránce domácí za favo­ritem sice pokulhávali, ale bod vydřeli maximální bojovností. Navíc se všem borcům na trávníku dařilo důsledně plnit taktické pokyny. „Stoprocent­ní obranu jsme ještě zdvojova­li. V soubojích jeden na jedno­ho byly Votice lepší, což jsem předpokládal, ale naše druhá lajna už jim odebírala míče. To rozhodlo o tom, že jsme nein­kasovali," odtajnil vejprnický trenér Jaromír Mysliveček svůj recept na úspěch. Za Votice nastupují zkušení exligisté Horňák, Svoboda a Siegl. Především člen klubu li­gových kanonýrů Siegl je stře­dem pozornosti soupeřových obránců, a přesto střílí góly i v divizi. Ve Vejprnicích však vyšel naprázdno. „Velmi čistě ho střežil stoper Stanislav a prakticky ho vymazal z tráv­níku. Nekopl si," pochvaloval si zkušený kouč Mysliveček.
Hosté si prakticky nevypra­covali vyloženou šanci. Doká­zali vyrobit jen několik závarů před Hajžmanem a osm minut před koncem trefil Svoboda z trestného kopu zed. „Herně si­ce byly Votice lepší, ale naše defenziva byla perfektní, ne­nechali jsme jim ani metr pro­storu," ocenil hru kouč. Nakonec nejvážnější šance utkání se zrodila před brankou hostů v 64. minutě: po střele domácího stopera Černého brankář míč jen vyrazil a Holý nastřelil hlavou tyč. „Na tento okamžik jsme čekali, škoda jen, že to nebyl gól," litoval Mysliveček nevyužité šance.
V 72. minutě se Vejprnice dostaly do další příležitosti. Braun šel od půlky sám, z hra­nice vápna vystřelil, ale bran­kář míč vyrazil. Dvanáct mi­nut před koncem však Holý dostal červenou kartu bez předchozí žluté. „Byl to úder dlaní a to na hřiště neplatí. By­la to nedisciplinovanost," při­znal vejprnický lodivod. Favorit měl ještě dost času využít přesilovku ke vstřelení rozhodující branky. „Ubránili jsme to i v deseti. Mužstvo opět dokázalo, že jednotlivec nic neznamená a zabojovalo jako kolektiv na maximum. V tak­tickém boji jsme měli navrch," dodal Jaromír Mysliveček. Vejprnický podzim je pří­jemným překvapením a muž­stvo se v posledním kole před­staví na půdě rezervy žižkov­ské Viktorie. Ani v tomto due­lu nemá co ztratit. Pražané rovněž bojují o postup do ČFL.


Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.