21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Tři body trefil Petr Andrle.

STŘÍBRO - Ve fotbalovém přeboru porazil B. Stříbro mužstvo TJ Klatovy B 3:2

Fotbalisté B. Stříbro zvládli důležité utkání s klatovskou rezervou a vyhráli 3:2.

Pro nezainteresovaného diváka to byl fotbal, který se musel líbit. Hrálo se nahoru, dolů a rušno bylo před oběma brankami. Obě mužstva si vypracovala několik brankových příležitostí, úspěšnější v jejich proměňování byl Baník. Mužstvo Klatov přijelo s pěti hráči z kádru A mužstva a ti byli na hřišti vidět. Domácí začali dobře a blízko ke vstřelení branky měli Bednář a Vágner. Na druhé straně o sobě dal vědět Presl, jenž dělal spolu s Hanzlíkem obraně Baníku velké starosti. V 19. minutě hlavičkoval právě Hanzlík do tyče. Na opačné straně střílel těsně vedle Kasl. Hosté udeřili ve 25. minutě, kdy se trefil Presl – 0:1. V dalších minutách se zaměřovali klatovský Vítovec a kapitán Baníku Uhlíř. Ve 39. minutě se ocitl ve velké příležitosti opět Hanzlík, ovšem Józa jej vychytal. Poslední minuty poločasu patřili domácím. Cvachouček, Vágner či Uhlíř ale neskórovali.

Vstup do druhého poločasu vyšel Baníku, když v 50. minutě vyrovnal Vágner – 1:1 Nápor domácího celku trval a dělovka Šamana skončila nad brankou. Vzápětí Vágner připravil střeleckou příležitost Hřebíkovi, ten však ze šesti metrů přestřelil. Stříbrští se dočkali v 59. minutě, kdy po závaru před klatovskou brankou vrátil hlavou míč do sítě Kasl – 2:1. Branka ´probudila´ hosty a ty se na několik minut usadili na polovině Baníku. V 65. minutě se proti střele Hanzlíka vyznamenal Józa, ovšem o minutu později už bezmocně vytahoval míč ze sítě po akci Hanzlíka, kterou zakončil Mužík – 2:2. Běžela 70. minuta a střídající P. Andrle, který byl na hřišti dvě minuty, přivedl Baník po akci Hřebíka opět do vedení – 3:2. Poslední čtvrthodina, to byla smršť šancí na obou stranách hřiště. Dvakrát Hanzlík, pak Presl a Mužík měli blízko k vyrovnání. Před klatovskou brankou se neprosadil dvakrát P. Andrle, jenž dělal zadákům hostů velké problémy. Největší šanci domácích na pojistku zahodil Kasl. Ten se dvěma spoluhráči postupoval sám na branku Klatov místo přihrávky zvolil střelu, kterou mu ale gólman Herman kryl.