Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice vystřílely venku divizní výhru.

Doslova excelentně odehráli domažličtí fotbalisté první půli na půdě Bzové. Herní převahu korunovali i góly. Rohový kop poslal hla­vou do sítě stoper Tesař, centr Strejce zužitkoval volný Schötterl a po přihrávce uvol­nivšího se Šámala napálil od­ražený míč do sítě Strejc.
Na hořovickém trávníku vedl hostující nováček 3:0 a zdálo se být vše jasné. „Úvod nám vyšel dokonale. Po třetím gólu byl soupeř na kolenou a my jsme ještě mohli přidat další branky," pochvaloval si výkon svých svěřenců ve vět­šině první půle domažlický trenér Miroslav Moravec. Místo úplného doražení soupeře však Dubský minutu před přestávkou snížil. „To byl naprosto zbytečný gól. Poločas jsme měli dohrát s čistým kon­tem," povzdechl si Moravec. „V poločase jsem věděl, že Bzová začne tlačit." I druhé dějství však zahájili Chodové znamenitě: Bublík unikl po levé straně, ideálně nacentroval a Kotlan hlavou přehodil brankáře. Stav 4:1 byl skvělý a znamenal téměř jistou výhru. Leč Ehl za chvíli snížil na 4:2. „Opět jsme zby­tečně inkasovali a utkání zdramatizovali," konstatoval domažlický kouč. Bzová se hnala do útoku, hrálo se převážně na polovině hostů. Pět minut před koncem po brejku však na druhé stra­ně spálil velkou šanci Schötterl. „Mohli jsme vést 5:2, a místo toho domácí v nasta­veném čase snížili z penalty na konečných 4:3. Přesto jsme vyhráli naprosto zaslouženě," tvrdil Miroslav Moravec.

Je přesvědčen, že utkání mohlo být rozhodnuto daleko dříve. „Neinkasovat zbytečný gól do šatny na 3:1, asi by to by­la zcela jasná záležitost." Tři body z venku jsou však velmi cenné. „Samozřejmě že jsem spokojen. Byl to kolektivní výkon, všichni zahráli dobře." Mužstvo nastřílelo čtyři gó­ly i bez distancovaného kano­nýra Šota. „Útočníci Schötterl a Kotlan nehrají stabilně, ale dnes zahráli velmi dobře. Na­víc vstřelili každý po gólu," chválil mladíky trenér.

Pavel Hochman

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.