10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

FC Bzová - J. Domažlice 3:4 (1:3).

V předposledním podzimním kole zajížděli hráči Jiskry Domažlice na hřiště do Hořovic, kde je čekalo mužstvo ze spodní části tabulky – FC Bzová. Všichni věděli, že je nečeká lehký zápas a případný bod by brali jako úspěch, ale hráči stejně, jako v úvodním zápase v Horažďovicích překvapili velmi kvalitní hrou v první půlhodině ve které si vypracovali tříbrankový náskok, který se nakonec ukázal pro vítězství nedostatečný, ale čtvrtý gól v síti domácích již na tři body stačil.

Již ve 2. minutě prověřil pozornost domácího gólmana z 18 metrů Schötterl a vzápětí se do šance dostal domažlický Šámal, ale místo střely z šestnáctky volil přihrávku, kterou domácí zachytili. Na druhé straně rozehrál domácí Krejčí tr. kop zleva, ale minul vzdálenější tyč, aniž míč stačil někdo ze spoluhráčů usměrnit do branky. V 6. minutě zatáhl míč Kotlan, našel nabíhajícího Schötterla, ale domácí brankář včasným vyběhnutím a pádem pod nohy šanci zmařil.O dvě minut později rozehrál na druhé straně tr. kop Kaufman, míč se od zdi odrazil k exekutorovi zpět, ale i opakovaný pokus hosté zblokovali. V 18. minutě pronikl po levé straně hostující Kotlan, centrem našel Schötterla, ale jeho hlavička ze 12 metrů minula pravou Šilhavého tyč. Ve 21. minutě se aktivita hostů projevila i na skóre. Rohový kop rozehrál zprava Šámal, na míč si naskočil Tesař, kterému ve výskoku uhnul Schötterl a hlavou z 8 metrů poslal domažlické do vedení – 0:1. Ve 27. minutě pronikl po pravé straně hostující Strejc, jeho přesný centr našel nehlídaného Schötterla, který z 10 metrů poslal míč do odkryté branky – 0:2. Ve 31. minutě byl při průniku v šestnáctce faulován domažlický Černý, ale hrálo se dál. O dvě minuty později se na levé straně brilantně uvolnil Šámal, dal míč Vackovi, který jej poslal do pokutového území Bzové, tam se odrazil ke Strejcovi, který se kličkou uvolnil a jeho tečovaná střela z 15 metrů skončila za Šilhavého zády – 0:3. Zaskočení domácí kontrovali pouze střelou Ehla z 25 metrů, kterou hostující obrana srazila a ve 37. minutě nepřesným pokusem Dubského ze střední vzdálenosti. Aktivní hosté mohli vedení zvýšit ve 38. minutě, kdy Kotlan postupoval z půlky hřiště, v tísni pak trefil z 15 metrů vybíhajícího domácího gólmana, míč se odrazil k Schötterlovi, ten se uvolnil, ale místo střely z 8 metrů, volil efektní přihrávku patou a hosté míč odvrátili. Teprve potom se domácí probudili a v závěru poločasu převzali aktivitu. Ve 40. minutě stačili hosté zblokovat střelu Dubského a šance se zrodila před domácí brankou, kde se po Manowetzově centru k míči dostal Šámal, ale místo střely poslal míč obloučkem na Kotlana, který se tísněn obráncem a vybíhajícím brankářem pokusil gólmana přehodit, ale Šilhavý jeho lob zachytil. Dvě minuty před obrátkou se nebezpečně uvolnil přes dva obránce domácí Dubský, ale hosté mu míč stačili odkopnout. Vzápětí si udělal kličku Čihař, našel volného Dubského, který střelou ze 12 metrů snížil na 1:3. Poté stačili hosté odvrátit průnik Ehla a po další hezkém Dubského uvolnění si nadvakrát s trochou štěstí poradil, s jeho střelou z těžkého úhlu, brankář Mleziva.

V úvodu druhé půle byli aktivnější domácí, ale Štěchova hlavička po Nademlejnského tr. kopu mířila nad Mlezivovo břevno. Hosté kontrovali v 57. minutě, kdy po levé straně pronikl Bublík, přesným centrem našel hlavu nehlídaného Kotlana, který přehodil vybíhajícího Šilhavého a zvýšil na 1:4. Domácí ale branka nezlomila a tak se hned za dvě minuty dočkali snížení. Bzovský Černý zatáhl míč po pravé straně, až příliš snadno odcentroval přesně na hlavu volného Ehla, který se z 8 metrů nemýlil – 2:4. Domažličtí odpověděli nepřesnou Vackovou střelou ze 25 metrů a v 67. minutě pronikl domácí Ehl po levé straně, uvolnil se ale jeho střelu z těžkého úhlu Mleziva vyrazil. V 71. minutě se dostal na dostřel domácí branky Schötterl, ale jeho pokus o lob přes brankáře skončil nad jeho brankou. O minutu později na druhé straně nacentroval zleva domácí Nademlejnský, ale nedůraznou hlavičku Ehla kryl brankář Mleziva. V 74. minutě zahrozili hosté, ale Manowetz po samostatné akci zamířil z 15 metrů zleva vedle bližší šibenice Šilhavého branky. O dvě minuty později byl na hranici šestnáctky sražen pronikající Kotlan, tr. kop rozehrál Vacek, ale Šilhavý jeho nedůrazný pokus vyrazil. V 77. minutě zahrozil domácí Větrovský, který se pěkně uvolnil, ale místo střely volil přihrávku a hosté míč 10 metrů před svojí brankou odkopli. O minutu později si Mleziva poradil s pokusem domácího Černého a o chvíli později centr Nademlejnského zleva domažlická obrana odvrátila. Neujal se ani volej Ehla ze 20 metrů, který skončil vedle levé Mlezivovy tyče. Hostující gólman si pak poradil v 83. minutě s tr. kopem Nademlejnského stejně, jako s centrem, který zprava vyslal domácí Bežo. O minutu později pronikl po levé straně domácí Nademlejnský, ale i jeho centr skončil u Mlezivy a tentýž hráč Bzové po chvíli zamířil z šestnáctky vedle levé šibenice domažlické branky. Poté se ukázali i hosté, ale Manowetzova šance skončila ofsajdem a když v 89. minutě postupovali Schötterl s Černým na domácí branku, rýsovala se veliká šance. Schötterl však místo dalšího postupu nebo přihrávky nabíhajícímu Černému, vystřelil technicky ze 20 metrů a míč se stal lahůdkou pro Šilhavého. Domácí pak dále útočili, ale Dubského střelu stačili hostující zadáci srazit a tak kontaktní gól přišel už pozdě. V nastaveném čase byl těsně před šestnáctkou faulován jeden z domácích hráčů, rozhodčí na pokyn asistenta pak posoudil zákrok jako penaltový a Ehl se z pokutového kopu nemýlil – 3:4. Těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Bacíka rozehráli domácí tr. kop z 25 metrů zprava, do šestnáctky šel i domácí gólman, ale míč po Krejčího rozehrávce skončil v rukou brankáře Mlezivy.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Vacek – Černý, Bublík, Šámal, Manowetz (90. Mach) – Schötterl, Kotlan (78. Čech). Trenér: Miroslav Moravec.

Sestava Bzové: Šilhavý – Šindelář (46. Černý), Kaufman, Štěch, Krejčí – Čihař (46. Říha), Nademlejnský, Bežo, Větrovský, Dubský – Ehl.